بخش سرودهای انقلابی جشنواره چله سرو برگزار می شود/ اکران آثار همزمان با دهه بصیرت
بخش سرودهای انقلابی جشنواره چله سرو برگزار می شود/ اکران آثار همزمان با دهه بصیرت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، مجید رفیعی امروز در نشست خبری جشنواره چله سرو که در شهرداری قم برگزار شد گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم و در شهری مثل قم این ایام بسیار با اهمیت است و نهادهای فرهنگی با تمام تلاش […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، مجید رفیعی امروز در نشست خبری جشنواره چله سرو که در شهرداری قم برگزار شد گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم و در شهری مثل قم این ایام بسیار با اهمیت است و نهادهای فرهنگی با تمام تلاش در راستای پاسداشت انقلاب شکوهمند اسلامی تلاش می کنند.

وی گفت: ما در قالب جشنواره چله سرو بدون هرگونه شعاری به دنبال معرفی شاخص ها هستیم تا بتوانیم شاخص های انقلابی گری را معرفی و همچنان زنده نگه داریم.

رفیعی به رونمایی از پوستر بخش مساجد اشاره کرد و گفت: در این بخش قرار است مساجد با شاخص های انقلابی معرفی شوند که ۴۰ مسجد در این راستا از سراسر کشور به عنوان الگو معرفی خواهند شد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم به بخش سرود جشنواره چله سرو اشاره کرد و گفت: امروز از پوستر این بخش نیز رونمایی صورت گرفت که کانون فرهنگی هنری مساجد استان قم در راستای برگزاری کمک کرده و آیین نامه جشنواره تدوین و بخش سرود به صورت استانی برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: در همه بخش ها تا پایان مهر ماه فراخوان ها اعلام و تا ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبارجهانی جمع آوری خواهند شد و از ۹ تا ۱۹ دی ماه نمایش کارها و عرضه بخش های هنری را خواهیم داشت.

رفیعی گفت: اجرای برنامه های مختلف فرهنگی در سطح عمومی تا ششم اسفندماه سال جاری ادامه خواهد داشت و همزمان با روز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) از برترین ها تقدیر خواهد شد.

وی با بیان این که این جشنواره با هدف معرفی هنر انقلابی در حال اجراست گفت: با قرار گرفتن در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تصمیم گرفته ایم تا با همکاری نهادهای فرهنگی، هنری و حوزوی با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی در سطح کشور شاخص باشیم.

رفیعی گفت: استان قم با استفاده از ظرفیت نهادهای فرهنگی و هنری می تواند در تهیه محتوای غنی برای فضای مجازی، شناسایی نسل جوان در حوزه هنر انقلابی و توانمندسازی مراکز برای افزایش آثار مرتبط با انقلاب اسلامی در عرصه ملی پیش قدم باشد.

وی با اشاره به بمباران اتوبوس دانش آموزان گروه سرود مدرسه قطب راوندی قم توسط هواپیماهای عراقی گفت: این جشنواره آوای انقلابی با یاد این شهیدان برگزار خواهد شد و پوستر این جشنواره توسط پدر شهید رسولی رونمایی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم افزود: گروه سرود انقلابی در قم شاخص است به گونه ای که در اول بهمن سال ۶۵، هنگامی که دانش آموزان گروه سرود مدرسه راهنمایی قطب راوندی، به همراه مربی خود به سینما تربیت آمده بودند، پس از اجرای سرود و بازگشت به مدرسه، در محل سه راه بازار قم هدف حمله هوایی دشمن قرار گرفتند و سرود آنان جاودانه شد که از جمله آنها شهید رسولی بود.