کتاب بایسته های تبلیغ فرهنگ شهادت در قم انتشار یافت

کتاب بایسته‌های تبلیغ فرهنگ جهاد و شهادت اثر محمد باقر نادم از سوی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی و معاونت پژوهش و مطالعات راهبردی موسسه روایت سیره شهدا تهیه و به همت موسسه بوستان کتاب در ۳۳۱ صفحه منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، بین عناصر و شخصیت‌های دفاع مقدس و جامعه جوان امروز مشترکات و الگوهایی در سیره نورانی شهیدان به چشم می‌خورد که استخراج این الگوها و ثروت عظیم نیازمند فناوری خاص است که آن فناوری راهیان نور است و تکنولوژی بهره‌برداری از راهیان نور روایت‌گری تخصصی فرهنگ جهاد و شهادت می‌باشد.

این اثر جزو نخستین منابع جامعی به حساب می‌آید که آداب و مهارت‌های تبلیغ فرهنگ جهاد و شهادت را به صورت مبسوط و کاربردی در اختیار مبلغان و راویان روحانی قرار می‌دهد.

همچنین روش‌ها و مهارت‌های تدوین شده در این مجموعه، بر اساس یافته‌ها، تجربه‌ها و تدریس استادان موسسه روایت سیره شهدا در دوره‌های آموزش روایت‌گری گردآوری شده است.

کتاب حاضر درصدد آموزش بایدها و نبایدهای تبلیغ فرهنگ جهاد و شهادت و بایسته‌های روایتگری می‌باشد.

مجموعه حاضر با بهره‌گیری از منابع علمی و تجربه عملی راویان روحانی طی اعزام‌های مختلف به محافل شهدای مناطق جنگی و کاروان‌های زیارتی راهیان نور تدوین شده است.

آنچه از تبلیغ فرهنگ جهاد و شهادت (روایتگری) مدنظر است، صرفا بیان خاطره‌های دوران هشت ساله دفاع مقدس نیست، بلکه تحلیل و تطبیق این حقایق با ارزش‌های دینی است که با هدف تبلیغ معارف دین اسلام و ترویج فرهنگ مجاهدت و شهادت‌طلبی صورت می‌گیرد.

این اثر با هدف افزایش سطح توانایی راویان در رویارویی با مخاطبان فرهنگ دفاع مقدس و بر اساس نگاه حرفه‌ای کارشناسان عرصه سخن و روایتگری و با بهره‌گیری از تجربیات سال‌های گذشته و آسیب‌شناسی های انجام شده، نگارش شده است که حاوی مهارت‌های لازم در خصوص بایدها و نبایدهای روایتگری می‌باشد.

هر چند در سال‌های اخیر درباره روایت‌گری کتاب‌های متعددی به نگارش درآمده اما کتاب پیش رو با تمرکز بر بایدها و نبایدها، مهارت‌ها و بایسته‌های روایتگری فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس نوشته شده که سرآغازی بر نگاه تخصصی به مقوله روایتگری خواهد بود.

اکنون این اثر تحت عنوان بایسته‌های تبلیغ فرهنگ جهاد و شهادت به عنوان یک بسته جامع روشی و مهارتی به منظور آموزش اصول و فنون تبلیغ فرهنگ جهاد و شهادت و با استفاده از محتوای بیش از ۱۰ دوره آموزش روایت‌گری در موسسه روایت سیره شهدا تهیه شده است.

این اثر در ۶ فصل تهیه و تنظیم شده است، علاقه‌مندان جهت خرید این کتاب می‌توانند به نشانی  www.bustaneketab.ir مراجعه کنند.