آغاز فعالیت حرفه‌ای 2 رشته جدید قایقرانی در قم

مجید ولی، رئیس هیات قایقرانی استان قم گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در هیات، فعالیت حرفه‌ای در رشته‌های کانوپولو و آب‌های آرام (کایاک) در قم فراهم شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مجید ولی اظهار کرد: وسایل و تجهیزات لازم به منظور فعالیت در رشته قایقرانی به صورت حرفه‌ای، مکان اختصاصی انجام تمرینات و مربیان دارای مدرک رسمی از فدراسیون در دو رشته آب‌های آرام (کایاک) و کانوپولو در هر دو بخش آقایان و بانوان فراهم شده است.

وی که نخستین رئیس هیات این رشته ورزشی جدیدالتاسیس در قم به شمار می‌رود، اضافه کرد: در بخش تجهیزات، تعداد ۱۰ قایق رشته کانوپولو همراه با امکانات دیگر نظر پارو، کاور، کلاه توپ و همچنین قایق کایاک و پاروی حرفه‌ای و کایاک تورینگ تهیه شده و آماده استقبال علاقمندان به این رشته است.

رئیس هیات قایقرانی استان قم افزود: دیگر نیاز فعالیت در این رشته، وجود مکان اختصاصی برای آموزش آن با همکاری هیات ورزش‌های جانبازان و معلولین استان قم در استخر شهید حسین دخانچی مجموعه ورزشی شهدای 15 خرداد (جنب عوارضی اتوبان قم – کاشان) فراهم شده و تمرینات نیز در دو دریاچه مصنوعی موجود در سطح قم برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: در بخش مربیان نیز سرکار خانم بلم‌چی در بخش بانوان و آقای مطیری در بخش مردان مسوولیت آموزش شرکت کنندگان را بر عهده دارند، در پایان باید به این موضوع اشاره کنم که شرایط برای حضور در این رشته جذاب برای همه علاقمندان به قایقرانی فراهم شده و از تمام مردم دعوت می‌کنیم با مراجعه به صفحه اختصاصی هیات به نشانی qom.icf@ اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنند.