با حضور استاندار قم برگزار شد:

جلسه مجمع عمومی هیئت امناء انجمن خیرین مسکن ساز استان قم

استاندار قم با بیان این موضوع که در حوزه مسکن بخشی از متقاضیان از اقشار متوسط و ضعیف جامعه هستند، ادامه داد: نقش خیرین در زمینه حمایت از این اقشار می تواند کمک بسزایی به خانه دار شدن آنها کند.

به گزارش نسیم از قم، جلسه ای با حضور آقایان: شاهچراغی استاندار قم , مهندس معتمدی سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری , حجت االسلام و المسلمین میرعمادی مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در بنیاد استان , مهندس بلدی مدیرکل بنیاد استان , مهندس صبوری مدیرکل راه و شهرسازی , پیرصالحی رئیس هیئت مدیره انجمن خیرین مسکن ساز استان , مقیمی مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز استان و دیگر اعضاء انجمن در سالن امام جواد استانداری برگزار گردید.
در ابتدای این جلسه آقای مهندس بلدی مدیر کل بنیاد استان ضمن عرض تسلیت وفات حضرت ام البنین (ع) و تقدیر و تشکر از استاندار قم , گزارش کاملی از روند فعالیتها وعملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ارائه و اظهارداشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یکی از یادگار های پرخیر و برکت وماندگارامام راحل که باهدف ساخت مسکن برای محرومان و نیازمندان تشکیل گردید .
وی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در طی این چهار دهه منشا خدمات فراوانی در تامین مسکن ، خدمت رسانی به روستائیان ، بازسازی مناطق آسیب دیده از حوادث طبیعی ومحرومیت زدایی از مناطق محروم داشته و بیشترین نقش و حضور را در روستاها دارد ودر این زمینه هم خدمات بسیار خوبی ایفا کرده است.
در ادامه حجت االسلام و المسلمین میرعمادی مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در بنیاد استان با تسلیت وفات ام البنین (س) گفت: یکی از درس های مهم از این بانوی بزرگ درس ایثار است , ایثار چهار فرزند در راه خدا و ابی عبدالله الحسین (ع) , ایثار مال در راه خدا از جمله خصوصیات آن حضرت می باشد.
وی اظهار داشت: خیرین می توانند با جهاد مالی و ایثار در ساخت مسکن محرومین شرکت نمایند.
مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در بنیاد استان پیشنهاد داد , انجمن خیرین یک برنامه اجرایی برای سال ۱۴۰۱ جهت ساخت مسکن محرومین و معلولین با توجه به توانمندی و ظرفیت خودشان ظرف مدت ۲ ماه تهیه نمایند , از سوی مسکن و شهرسازی زمین لازم داده شود و این برنامه در جلسه آینده به تصویب برسد.

در ادامه آقای مقیمی مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز استان نیز گزارشی از فعالیت و برنامه های انجمن از آغاز تاسیس تا کنون در استان ارائه و گفت: انجمن خیرین مسکن ساز استان که در سال ۸۶ فعالیت های خود را در راستای اساسنامه آغاز نموده به عنوان یک نهاد خیر محور جهت مسکن دار نمودن اقشار ضعیف وکم درآمد جامعه فعالیت نموده است.
وی گفت: انجمن خیرین مسکن ساز استان وابسته به حساب ۱۰۰ حضرت امام خمینی (ره) و به عنوان زیر مجموعه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فعالیت می کند و تا کنون بیش از ۱۵۸۵ واحد مسکونی در استان ساخته و به جامعه هدف که اقشار کم درآمد می باشد ، تحویل داده است.

در ادامه استاندار قم وجود مجمع خیرین مسکن ساز را برای کشور مثمر ثمر دانست و گفت: این مجمع باید همواره سرپا و زنده بوده و به فعالیت خود ادامه دهد.
وی مسکن را یکی از اولویت های مهم دولت در سطح کشور و استان دانست و گفت: با استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و خیرین در راستای خانه دار شدن مردم اعتقاد راسخ داریم.
استاندار قم با بیان این موضوع که در حوزه مسکن بخشی از متقاضیان از اقشار متوسط و ضعیف جامعه هستند، ادامه داد: نقش خیرین در زمینه حمایت از این اقشار می تواند کمک بسزایی به خانه دار شدن آنها کند.
نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه دولت با تمام توان از خیرین در عرصه مسکن ساری حمایت می کند، افزود: برنامه ریزی برای ساخت مسکن با هدف گذاری و زمان بندی از سوی خیرین و حمایت مدیران و مسئولین ذیربط می تواند به روند فرآیند مسکن سازی کمک زیادی کند.
لازم به ذکر است در پایان این جلسه اعضای هیات مدیره جدید انجمن خیرین مسکن ساز استان با رای اعضاء انتخاب شدند.