آیت‌الله مکارم شیرازی: همه برای گرامیداشت روز قم تلاش کنند‌

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله مکارم شیرازی ظهر امروز در دیدار با شهردار قم که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به جایگاه قم اظهار داشت: سرچشمه انقلاب از قم بوده و انقلاب و رهبری معظم نیز برخاسته […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله مکارم شیرازی ظهر امروز در دیدار با شهردار قم که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به جایگاه قم اظهار داشت: سرچشمه انقلاب از قم بوده و انقلاب و رهبری معظم نیز برخاسته از قم است.

وی با بیان ظرفیت بزرگ حوزه علمیه قم تصریح کرد: هیچ کجای دنیا چنین حوزه علمیه‌ای نداشته و بزرگ‌ترین حوزه علمیه جهان اسلام در قم است که در سایه این ظرفیت می‌توان اقدامات اساسی و زیربنایی مناسبی برای شهر انجام داده که باید این ظرفیت برای مردم به خوبی معرفی شود.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه باید حق قم به خوبی ادا شده و اقدامات اساسی در این زمینه انجام شود، ابراز کرد: تلاشی که شهرداری برای معرفی قم به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام پیگیری می‌کند می‌تواند اقدامی باشد که بتوان حق قم را بهتر ادا کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی: مبارزه با فساد قربانی حاشیه‌سازی نشودآیت‌الله نوری همدانی:وجود آیت‌الله مکارم شیرازی یک رکن در حوزه علمیه استآیت‌الله صافی گلپایگانی: جایگاه علم و فقاهت قم برای جهانیان تبیین شود

وی خواستار جدیت برای پیگیری انتخاب قم به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام شد و ادامه داد: نباید اجازه داد کسی مانع این اقدام شود چراکه حق قم در این زمینه ادانشده است.

استاد برجسته حوزه علمیه بزرگداشت روز قم را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: روز قم متعلق به همه مردم داشته و باید همه دستگاه‌ها و نهادها برای گرامیداشت این روز اقدام کنند.