اجتماع بزرگ مردمی به مناسبت روز قم در حرم حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی احمدی ظهر امروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های حرم مطهر ویژه ایام معصومیه اظهار داشت: برنامه‌های این ایام از سالروز ورود ایشان تا روز رحلت شهادت گونه حضرت معصومه(س) به مدت ۱۷ روز برگزار می‌شود. […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی احمدی ظهر امروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های حرم مطهر ویژه ایام معصومیه اظهار داشت: برنامه‌های این ایام از سالروز ورود ایشان تا روز رحلت شهادت گونه حضرت معصومه(س) به مدت ۱۷ روز برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) افزود: به مناسبت روز قم و سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم، اجتماع بزرگ مردمی در صحن امام رضا(ع) در حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(ع) برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این روز کاروان شادی ورود حضرت معصومه(س) در ۲۹ آبان از ساعت ۸ تا ۱۰ از تقاطع معصومیه تا حرم مطهر به حرکت درمی‌آید و اجتماع بزرگ مردمی نیز در حرم برگزار می‌شود، افزود: در استقبال از زائران، سفیران کریمه به برپایی ایستگاه‌های صلواتی در مسیر کاروان اقدام می‌کنند و برنامه‌های متعددی در حرم با محوریت تبیین شخصیت حصرت معصومه(س) برگزار می‌شود.

احمدی خاطرنشان کرد: برگزاری تورهای دانش‌آموزی و میزبانی از ۴۰۰ دانش‌آموز به طور روزانه، پرسمان خانواده با محوریت معرفی سبک زندگی ایرانی، جشن پیوندهای آسمانی ویژه زوج‌های عقد کرده در حرم، همایش زوج‌های بهشتی با حضور همسران عقد کرده در طول شش ماه نخست امسال و اجرای برنامه شخصیت شناسی حضرت در قالب سفیران کریمه در مدارس ازجمله برنامه‌های ایام معصومیه است.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) عنوان کرد: در این ایام برنامه بچه‌های بهشت شامل نقاشی، خلاقیت، قصه‌گوئی، نقاله خوانی، ایستگاه کتاب کودک همه‌روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۱ ویژه کودکان برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه برگزاری طبیب‌الدوار با هدف تبلیغ چهره به چهره و با حضور طلاب جوان و آموزش دیده جهت ارتباط‌گیری با کودکان، نوجوانان و جوانان از دیگر برنامه‌های ایام معصومیه است، گفت: در این ایام از سامانه ملی نوجوانان فاطمی رونمایی و تورهای حرم شناسی و تور ستارگان حرم در جهت معرفی شخصیت‌ها و مشاهیری که در حرم مدفون هستند نیز برگزار می‌شود.

رونمایی از نشان روز قم به روایت تصویرنشان قم ‌‌رونمایی شدقم به عنوان پایتخت جهان اسلام در سال ۱۴۰۷ نامزد می‌شود

احمدی با اشاره به برگزاری حلقه‌های معرفت و جلسات پرسش و پاسخ و کارگاه‌های شخصیت شناسی ویژه نوجوانان ابراز کرد: اجتماع بانوان و هیئت‌های مذهبی و برگزاری مراسم ویژه آذری زبان‌ها ازجمله برنامه‌ها در این ایام است.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اعلام فراخوان دومین کنگره شعر فاطمی اظهار داشت: شاعران اشعار آئینی خود را با موضوع حضرت فاطمه معصومه(س) ارسال می‌کنند و در دهه کرامت نیز اختتامیه این کنگره برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: جشنواره ملی طلیعه بندگی به منظور آشنایی بیشتر افرادی که به سن تکلیف رسیده‌اند در قالب دوره‌های آموزشی،دینی و احکام شرعی و معارفی برگزار می‌شود، همچنین در این ایام فراخوان گنجینه حضرت معصومه(س)، ویژه آثار تولیدشده در سطح ملی و بین‌المللی با موضوع کریمه اهل‌بیت(ع) اعلام می‌شود.

احمدی درباره برگزاری گنجینه عبرت ویژه موزه حرم مطهر حضرت معصومه(س) یادآور شد: نخستین موزه وقفی ایران و جهان‌شناسی قریب به چهل گونه اثر باستانی و تاریخی و فرهنگی و هنری و هزاران اثر نفیس قرآنی، فرش و کاشی و آثار چوبی در قم مربوط به حضرت معصومه(س) است و در ایام معصومیه بازدید از این موزه برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: موزه حضرت معصومه(س) از نظر محتوایی رنگ و بوی دیگری دارد و افرادی که در تور گنجینه عبرت شرکت می‌کنند با معارف اهل‌بیت و بعد اسلامی این آثار آشنا می‌شوند.