شرط آموزش حضوری در مدارس، واکسیناسیون است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار مهر، بهرام سرمست ظهر سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم طی سخنانی ضمن قدردانی از زحمات چشمگیر فرهنگیان استان در ایام کرونا گفت: برگزاری کلاس‌های درس به صورت غیرحضوری تجربه‌ای ارزشمند برای نظام آموزش کشور بود. استاندار قم افزود: با […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار مهر، بهرام سرمست ظهر سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم طی سخنانی ضمن قدردانی از زحمات چشمگیر فرهنگیان استان در ایام کرونا گفت: برگزاری کلاس‌های درس به صورت غیرحضوری تجربه‌ای ارزشمند برای نظام آموزش کشور بود.

استاندار قم افزود: با تلاش‌های فرهنگیان، استان قم کمترین آسیب را در راستای بار علمی کلاس‌های درس داشت و توانستیم در مقایسه با استان‌های کشور رتبه‌های بسیار خوبی را کسب کنیم.

سرمست با اشاره به بازگشایی مدارس از ابتدای مهرماه ادامه داد: آموزش تعطیل بردار نیست و در موعد تقویم آموزشی کلاس‌های درس آغاز خواهند شد.

وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی به صورت غیرحضوری تصریح کرد: شرط آموزش حضوری واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

استاندار قم واکسیناسیون عمومی در استان قم را مورد توجه قرار داد و گفت: معلمین و اساتید مدارس، کادر آموزش، خانواده‌ها و افراد دخیل در آموزش و پرورش دانش آموزان بایستی پوشش داده شوند.

سرمست ادامه داد: امروز وضعیت واکسیناسیون در استان قم از وضعیت کشور بهتر بوده و از میانگین کشوری بالاتر هستیم.

وی تصریح کرد: مدیران مدارس نیز موظف به آماده سازی فضای امن جهت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط دانش آموزان در راستای برگزاری کلاس‌های حضوری هستند.