مشکلات تولیدکنندگان زیورآلات‌سنتی قم بر طرف می‌شود

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم، علیرضا ارجمندی در دیدار با هیئت مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان زیورآلات‌سنتی و صنایع‌دستی قم اظهار کرد: مشکل اصلی فعالان و تولیدکنندگان زیورآلات‌سنتی در این استان بیمه هنرمندان است، که از طریق مسئولان استانی و ملی پیگیر این معضل اساسی هستیم. مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم ادامه […]

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم، علیرضا ارجمندی در دیدار با هیئت مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان زیورآلات‌سنتی و صنایع‌دستی قم اظهار کرد: مشکل اصلی فعالان و تولیدکنندگان زیورآلات‌سنتی در این استان بیمه هنرمندان است، که از طریق مسئولان استانی و ملی پیگیر این معضل اساسی هستیم.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم ادامه داد: برای توسعه و رونق تولید انگشتر و زیورآلات‌سنتی چاره‌ای جز ایجاد بازارچه‌های دائمی نیست که نقاطی چند برای ایجاد بازار صنایع‌دستی در نظر گرفته‌ایم که امید است در آینده نزدیک این مشکل بزرگ هم هرچه زودتر حل و فصل شود.

ارجمندی با بیان این‌که قم به عنوان شهر ملی انگشتر ثبت شده است، افزود: توسعه خوشه انگشتر در این استان در ایجاد اشتغال و توسعه پایدار نقش مهمی دارد.

وی تصریح کرد: با اقدام‌های انجام‌شده در راستای شهر ملی انگشتر، شرایط برای توسعه و رونق زیورآلات سنتی، نسبت به گذشته وضعیت مطلوب‌تری به خود گرفته است.