قم آماده حذف محدودیت سنی واکسیناسیون است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از ایسنا، بیژن سلیمانپور روز چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران قم در سالن کرامت استانداری، با اشاره به ظرفیت خالی برخی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا، بیان کرد: وضعیت کلی واکسیناسیون دراین استان هم اکنون قابل قبول و رضایت بخش نیست. وی ادامه داد: استقبال گروه‌های سنی پایین […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از ایسنا، بیژن سلیمانپور روز چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران قم در سالن کرامت استانداری، با اشاره به ظرفیت خالی برخی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا، بیان کرد: وضعیت کلی واکسیناسیون دراین استان هم اکنون قابل قبول و رضایت بخش نیست.

وی ادامه داد: استقبال گروه‌های سنی پایین برای دریافت واکسن کرونا مطلوب‌تر از گروه‌های سنی افراد سالمند است و تلاش می‌شود تا واکسیناسیون گروه سنی زیر ۱۸ سال نیز توسعه یابد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم ابراز داشت: هم اکنون ۱۳۰ هزار دز واکسن در استان قم ذخیره شده و با واردات مطلوب انواع واکسن هیچ نگرانی بابت واکسیناسیون عمومی وجود ندارد اما باید نسبت به تحرک و افزایش ضریب واکسیناسیون اقدام شود.

وی یادآور شد: اینکه هنوز هیچ کدام از شهرهای کشور در وضعیت آبی و عادی قرار ندارد نشان می دهد که خطر ویروس کرونا همچنان نگران کننده است و نباید در دام عادی انگاری گرفتار شویم.

سلیمانپور گفت: منع تردد شبانه تنها برای افرادی که برای تزریق واکسن مراجعه می‌کنند برداشته شده و  سایر افراد در صورت تردد در این ساعات مشمول جریمه خواهند شد.

فرماندار قم نیز در ادامه این جلسه، بیان کرد: استان قم این آمادگی را دارد تا محدودیت سنی واکسیناسیون را حذف کند و تمام زمینه ها و ظرفیت‌ها در این خصوص فراهم است.

مرتضی حیدری یادآور شد: قرارگاه شهید سلیمانی قم نسبت به رهگیری افراد مبتلا آمادگی لازم را دارد و جامعه بسیجیان و اصناف و هلال احمر استان آماده کمک به کادر درمان هستند.

انتهای پیام