کنگره شهید زین الدین و شش هزار شهید استان قم برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، یادواره شهید مهدی زین الدین فرمانده لشکر ۱۷ علی ابن ابیطالب در دوران دفاع مقدس، سرداران و ۶ هزار شهید سر افراز استان قم شامگاه دوشنبه با حضور جمع کثیری از خانواده معظم شهدا، طلاب و اساتید حوزه، بسیجیان و […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، یادواره شهید مهدی زین الدین فرمانده لشکر ۱۷ علی ابن ابیطالب در دوران دفاع مقدس، سرداران و ۶ هزار شهید سر افراز استان قم شامگاه دوشنبه با حضور جمع کثیری از خانواده معظم شهدا، طلاب و اساتید حوزه، بسیجیان و اقشار مختلف مردم در مجمع امام خمینی (ره) گلزار شهدای قم برگزار شد.

در این مراسم آیت الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س)، سردار شاهچراغی فرمانده سپاه قم، مرتضی حیدری فرماندار قم، حجت الاسلام رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران، سردار عبدالرضا آقاخانی فرمانده انتظامی استان قم، مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم، تعدادی از مسئولان و مدیران استان و اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حضور داشتند.

فرمانده سپاه قم در این مراسم طی سخنانی با بیان اینکه دومین کنگره ملی ۶ هزار شهید استان قم آبان‌ماه سال آینده در قم برگزار می‌شود، گفت: مراسم امشب نقطه آغازی برای کنگره‌ای است که سال آینده برگزار می‌شود.

سردار سید محمد تقی شاهچراغی با اشاره به اینکه طی یک سال آینده و تا زمان برگزاری کنگره اقدامات بسیاری انجام خواهد شد، گفت: جمع‌آوری آثار و سیره شهدا و تبدیل آن به کتاب از جمله این اقدامات است تا یاد و خاطره شهدا فراموش نشود و در جامعه گسترش یابد.

برخی شهدای قم همچنان گمنام هستند

وی همچنین با بیان اینکه برخی شهدای قم همچنان گمنام هستند، گفت: برای معرفی شهدا به جامعه نیازمند همت بیشتر و انجام کار‌های فاخر و عمیق فرهنگی هستیم که برگزاری این کنگره‌ها و تألیف کتاب به این امر کمک بسیاری می‌کند.

فرمانده سپاه قم با بیان اینکه ۱۷ کمیته برای برگزاری کنگره شهدای قم تشکیل شده است، گفت: باید در این زمینه از ظرفیت‌های همه مراکز و مردم و همچنین حوزه‌های علمیه استفاده شود.

نمایش تئاتری از جلوه‌های این یادواره و بیان خاطره توسط رزمندگان دوران دفاع مقدس بخش دیگری از این مراسم بود.

همچنین در این یادواره از کتاب نبرد‌های انقلابی، بخش فاو تا شلمچه رونمایی شد.