از روند نزولی نرخ بیکاری در قم تا تدوین طرح اصلاح فرهنگ نگرش اشتغال

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، امور جوانان و اشتغال آنان در سال‌های گذشته به نگرانی برای نسل جوانان تبدیل‌شده که در این راستا علیرغم تلاش‌های دولت ولی هنوز فاصله زیادی بین اشتغال این نسل با خواسته آنان وجود دارد. در این زمینه […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، امور جوانان و اشتغال آنان در سال‌های گذشته به نگرانی برای نسل جوانان تبدیل‌شده که در این راستا علیرغم تلاش‌های دولت ولی هنوز فاصله زیادی بین اشتغال این نسل با خواسته آنان وجود دارد.

در این زمینه نشست ساماندهی امور جوانان استان قم عصر امروز با حضور مسئولان استانی و نماینده وزارت ورزش و جوانان در سالن جلسات استانداری قم برگزار شد.

درباره قانون «تسهیل ازدواج جوانان» اختلاف تفسیر وجود داردمدیر حوزه‌های علمیه: هنر در گام دوم انقلاب با بهره‌گیری از جوانان مسیر روشنی دارداین صدای جوانان ایران بود آقای روحانی!

معاون سیاسی امنیتی استانداری قم در این جلسه با اشاره به لزوم ایجاد دغدغه برای امور جوانان، با انتقاد از عدم تشکیل جلسه ستاد ساماندهی جوانان استان تا امروز اظهار داشت: ابتدا باید جوانان را بشناسیم و سپس برای آنان برنامه‌ریزی کنیم.

بیژن سلیمان‌پور با انتقاد از نبود نماینده از جوانان در این جلسه ابراز کرد: دین اسلام تأکید بسیاری در زمینه جوانان دارد، چراکه جوان سرمایه کشور است و این سرمایه در تمام ادیان و جوامع وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه جوانان در معرض آسیب‌پذیری قرار دارند، عنوان کرد: نسل جوان در رشد علمی و دستیابی به پیشرفت‌های کشور نقش بسیار مهمی دارند که نمونه از این افراد را می‌توان به شهیدان تهرانی مقدم و شهریاری اشاره کرد که در صنعت موشکی و هسته‌ای کشور نقش برجسته‌ای داشته‌اند.

روند نزولی نرخ بیکاری در قم

ابوالفضل کاویانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این جلسه با بیان اینکه نرخ بیکاری از سال ۹۴ در استان روند نزولی داشته است، یادآور شد:  نرخ بیکاری در استان فاصله زیادی با میانگین کشوری داشته و این در شرایطی است که مهاجرپذیری قم باید این نرخ را افزایش می‌داده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم نیز در بخشی از این جلسه با اشاره جوانان در معرض تهدید و فرصت قرار دارند، اضافه کرد: اگر نگاه تهدیدی به موضوع جوانان داشته باشیم تمامی امور در این زمینه محدود می‌شود ولی اگر نگاه فرصتی داشته باشیم می‌توانیم از اشتباهات آنان چشم‌پوشی کنیم.

برگزاری ۱۶۰ کارگاه آموزشی برای جوانان

رسول منعم با بیان اینکه همه فعالیت‌های حوزه جوانان در ستاد ساماندهی امور جوانان متمرکز شده است، افزود: ستاد ساماندهی امور جوانان استان دارای شش کمیته تخصصی بوده که در سال گذشته ۵۷ مصوبه داشته است

وی توجه به ازدواج جوانان را مورد توجه قرار داد و گفت: ۱۶۰ کارگاه در سال جاری برای جوانان استان برگزار شده است که تأثیر زیادی در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته است و در زمینه وام ازدواج نیز در استان بانک‌های عملکرد مطلوبی داشته‌اند.

گفتنی است در ادامه این جلسه طرح اصلاح فرهنگ نگرش اشتغال که توسط طلاب جوان و با بررسی فرمایشات رهبر انقلاب تدوین و طراحی‌شده بود رونمایی شد.