راه اندازی ۶ طرح مشاغل خانگی برای جوانان در قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، ابوالقاسم مقیمی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان قم با اشاره به موضوع اشتغال جوانان به موضوع مشاغل خانگی اشاره کرد و گفت: بانوان در این زمنیه می توانند نقش موثری داشته باشند که طی یک سال گذشته ۶ طرح […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، ابوالقاسم مقیمی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان قم با اشاره به موضوع اشتغال جوانان به موضوع مشاغل خانگی اشاره کرد و گفت: بانوان در این زمنیه می توانند نقش موثری داشته باشند که طی یک سال گذشته ۶ طرح را در این خصوص اجرایی کردیم.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم بیان داشت: راه اندازی بازارچه های مشاغل خانگی بسیار مهم و مورد استقبال نیز قرار می گیرد که می تواند نقش موثری در معرفی و همچنین رفع مشکلات مشاغل خانگی برای ارائه محصولات داشته باشد.

ابوالفضل کاویانی نیز در این جلسه گفت: استان قم در این زمینه مشکلاتی دارد به گونه ای که از سال ۹۴ به بعد یک روند افزایشی را شاهد هستیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت: از سال ۹۴ نرخ بیکاری جوانان مقدار بیشتری نسبت به نرخ بیکاری کلی استان شده است.

وی افزود: نرخ بیکاری استان قم فاصله بسیار زیادی با میانگین کشوری دارد و با توجه به مهاجر پذیر بودن استان انتظار نیز می رفت تا شاهد این موضوع باشیم اما با سرمایه گذاری ها صورت گرفته تا حدودی این نرخ بیکاری را کاهش دادیم.

شایان ذکر است در این جلسه طرح اصلاح فرهنگ نگرش اشتغال در جوانان رونمایی شد.

بیشتر بخوانید: