نرخ بیکاری جوانان قم بیشتر از میانگین کشوری است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، مصطفی کاویانی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان قم اظهار داشت: سال گذشته ۴۲ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری درقم صورت گرفته، که همین امر به کاهش بیکاری دراین استان منجر شده‌است. وی همچنین با بیان اینکه نرخ بیکاری قم از […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، مصطفی کاویانی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان قم اظهار داشت: سال گذشته ۴۲ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری درقم صورت گرفته، که همین امر به کاهش بیکاری دراین استان منجر شده‌است.

وی همچنین با بیان اینکه نرخ بیکاری قم از سال ۹۴ تا ۹۷ درمقایسه با کل کشور روند کاهشی داشته است، بیان داشت: نرخ بیکاری جوانان قم اندکی بیشتر از نرخ بیکاری کل این استان بوده‌است.

وی افرود: نرخ بیکاری جوانان درسال ۹۴، ۱۴.۹ و در سال های ۹۵، ۹۶ و ۹۷ نیز به ترتیب ۱۳.۷، ۲۴.۸ و ۲۳.۳ درصد اعلام‌ شده‌است.

کاویانی افزود: نرخ بیکاری قم نیز از ۱۲.۱ به ۱۰.۴ در تابستان امسال کاهش پیدا کرده که فاصله معناداری با بیکاری جوانان و فارغ التحصیلان دارد.

وی افزود: نرخ بیکاری فارغ التحصیلان قم از میانگین کشوری خیلی پایین‌تر است ولی از نرخ بیکاری استان بالاتر می‌باشد.

کاویانی با اشاره به ایجاد ۱۴ هزار شغل در این استان درسال ۹۷ خاطرنشان کرد: این اقدام از بیشتر شدن تعداد بیکاران و همچنین بدتر شدن اوضاع بیکاری جلوگیری کرده‌است.

وی گفت: درقم درصد مشارکت اقتصادی بانوان پایین‌تر از مردان است و این موضوع درقیاس با موضوع جوانان تاثیر بیشتری در نرخ بیکاری این استان برجای گذشته است.

وی همچنین با اشاره به ضرورت تشکیل بازارچه دائمی مشاغل خانگی درقم بیان کرد: درحالی که در استانهای دیگر این بازارچه شکل گرفته ولی هنوز در قم برپا نشده‌است.

کاویانی موضوع نا به سامانی کارگران ساختمانی قم را نیز مورد اشاره قرار داد، وگفت: حضور کارگران مذکور برای مبلمان شهری قم معضلاتی ایجاد کرده که باید به آن رسیدگی شود.

 

بیشتر بخوانید: