تأکید شهردار قم بر ‌ممنوعیت ورود اتوبوس‌های بین‌شهری به مرکز شهر

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، شامگاه دوشنبه درصد و هجدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر قم که با حضور اعضای شورا و شهردار قم در ساختمان شهید باکریان برگزارشده  از نشان قم رونمایی شد. در ابتدای جلسه لایحه اخذ مجوز نرخ صدور […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، شامگاه دوشنبه درصد و هجدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر قم که با حضور اعضای شورا و شهردار قم در ساختمان شهید باکریان برگزارشده  از نشان قم رونمایی شد.

در ابتدای جلسه لایحه اخذ مجوز نرخ صدور مجوز ورود و تردد اتوبوس‌های توریستی در سطح شهر به ازای زمان توقف  قرائت و بررسی شد.

این لایحه باوجود نظر موافق کمیسیون برای بررسی بیشتر به کمیسیون عودت داده شد.

روح‌الله امراللهی با توجه به راه‌اندازی سامانه تردد اتوبوس‌های توریستی در سطح شهر و لزوم تعیین وضعیت نرخ تردد آن‌ها اظهار داشت: کمیسیون عمران و حمل‌ونقل با تغییراتی در لایحه با آن موافقت کرده اما نیاز به مشخص شدن مقصد ورود اتوبوس‌ها در هنگام اخذ مجوز است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر قم مبنای این لایحه را تقاضای جامعه هتلداران عنوان کرد و گفت: هزینه‌های مشخص‌شده  برای اخذ مجوز را هتلداران پرداخت می‌کنند.

گزارش تسنیم از جلسه شورای شهر قم؛ از اعمال ۲۵ درصدی تخفیف عوارض ساختمانی تا عدم همکاری مدیران استانیانتقاد رئیس شورای شهر قم از ساخت‌وسازها در صحن جوادالائمه؛ فعالیت‌های عمرانی متوقف شودگزارش تسنیم از جلسه شورای شهر قم؛ از افزایش ۱۸ درصدی نرخ شارژ تاکسی‌ها تا ورود نردبان آتش‌نشانی ۴۰ متری

شهردار قم با تأکید بر لزوم قرار دادن ساماندهی به‌عنوان مبنای اصلی ورود به مرکز شهر تصریح کرد: متأسفانه با آشفتگی در مرکز شهر مواجه بوده و باید هرچه سریع‌تر این موضوع رسیدگی شود.

مرتضی سقاییان نژاد گفت: قوانین ممنوعیت ورود اتوبوس‌های بین‌شهری به داخل شهر باید اعمال‌شده و اتوبوس‌های خارجی فقط اجازه ورود به پارک‌سوار را داشته باشند.

در ادامه عباس ذاکریان خاطرنشان کرد: هدف از تصویب این لایحه ساماندهی اتوبوس‌ها در مرکز شهر بوده و ناقض ممنوعیت ورود اتوبوس‌های بین‌شهری به شهر نخواهد بود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم تأکید کرد: محدوده ورود اتوبوس‌ تا هتل بوده و باید پس از پیاده شدن مسافران به پارک‌سوار مراجعه کند و اجازه تردد در شهر را نخواهد داشت.

سپس لایحه اخذ مجوز اعمال مساعدت به مبلغ یک میلیارد ریال به سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) برای اردوگاه درمان،کار و صیانت کرامت معتادان متجاهر موردبررسی قرار گرفت و با نظر موافق کمیسیون تصویب شد.

لایحه اخذ مجوز اعمال مساعدت به مبلغ ۱۰۵ میلیون تومان به مجتمع فرهنگی تربیتی توحید نیز موردبررسی قرار گرفت و با نظر موافق کمیسیون تصویب شد.

در پایان جلسه نیز از نشان قم رونمایی شد.