پیدا کردن شغل برای افراد تحصیل‌کرده به نگرانی تبدیل‌ شده است

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، امیرحسین آل اسحاق عصر امروز در نشست ساماندهی امور جوانان استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با انتقاد از نظام آموزشی درباره عدم تربیت نیروی کار در کشور اظهار داشت: در سال‌های گذشته وزارت کار […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، امیرحسین آل اسحاق عصر امروز در نشست ساماندهی امور جوانان استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با انتقاد از نظام آموزشی درباره عدم تربیت نیروی کار در کشور اظهار داشت: در سال‌های گذشته وزارت کار و برخی دستگاه‌ها ورود جدی به مهارت آموزشی شغلی داشته‌اند.

وی با بیان اینکه آموزش شغلی بدون فرهنگ‌سازی در جامعه امکان‌پذیر نیست، ابراز کرد: کارآفرینی و ایجاد اشتغال افراد تحصیل‌کرده از دغدغه‌های اصلی دولت است.

مدیرکل دفتر طرح‌های ملی وزارت ورزش و جوانان با تأکید بر اینکه ایجاد اشتغال پایدار در کشور سخت و هزینه‌بر است، خاطرنشان کرد: تخصصی شدن افراد تحصیل‌کرده سبب شده ایجاد اشتغال پایدار برای آنان سخت باشد و این موضوع سبب نگرانی افراد تحصیل‌کرده بعد از اتمام مراحل دانشگاهی است.

وی یافتن شغل برای افراد تحصیل‌کرده را مورد توجه قرار داد و افزود: کارآفرینی کشور زیاد بومی نیست که در این زمینه باید فعالان عرصه کارآفرینی تدبیری برای بومی کردن آن بیندیشند چراکه اغلب کارآفرینان وطن‌دوست بوده ولی برخی موازین را رعایت نمی‌کنند.

اشتغالزایی ۶۰۰ نفری با یک شرکت تعاونی روستاییاشتغالزایی برای ۷۰۰ هزار مددجو در کمیته امداد کشور صورت گرفته استبیش‌ از ۵۰۰۰ طرح اشتغال‌زایی در سیستان و بلوچستان افتتاح شد

آل‌اسحاق آموزش و فرهنگ‌سازی کارآفرینی را مهم ارزیابی کرد و گفت: سرمایه و تسهیلات برای اشتغال جوانان و کارآفرینان باید فراهم شود و باید قبل از رسیدن به مشکلات برای رفع آن راه‌حل اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه در قم تنها ۱۱ میلیارد ریال تسهیلات توسط صندوق کارآفرینی امید پرداخت‌شده است، عنوان کرد: مهارت افزایی و ایجاد خلاقیت برای اشتغال جوانان مهم بوده که باید ورود جدی به این مقوله داشته باشیم.

مدیرکل دفتر طرح‌های ملی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: در حوزه اشتغال جوانان در استان قم به آموزش‌های کارآفرینی و شیوه‌های تجاری‌سازی فعالیت‌ها و بازاریابی در مقایسه با استان‌های دیگر کمتر توجه می‌شود.

وی با اشاره به توافقنامه منعقد شده بین وزارت ورزش و جوانان و جهاد دانشگاهی ابراز کرد: در زمینه آموزش جوانان در حوزه کارآفرینی این تفاهم‌نامه منعقد شده که راه همکاری مشترک باز شده است.

آل‌اسحاق با انتقاد از انگیزه برخی جوانان برای اشتغال در بدنه و ساختار دولتی یادآور شد: نگاه‌های سنتی به مقوله اشتغال وجود دارد و ایجاد ۱۴ هزار شغل در سال گذشته در استان نشان می‌دهد که دولت تنها توانایی این تعداد اشتغال را داشته و خلأهایی در این زمینه وجود دارد.