اگر اهل قم نبودند، دین متلاشی و نابود می‌شد

حجت‌الاسلام محمدعلی بندانی نیشابوری شب گذشته در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر با اشاره به سالروز ورود بانوی کرامت به شهر مقدس قم، اظهار کرد: امام صادق علیه‌السلام قبل از اینکه این بانو به دنیا بیایند بشارت تولد و همچنین خبر از مدفن بانوی کرامت در […]

حجت‌الاسلام محمدعلی بندانی نیشابوری شب گذشته در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر با اشاره به سالروز ورود بانوی کرامت به شهر مقدس قم، اظهار کرد: امام صادق علیه‌السلام قبل از اینکه این بانو به دنیا بیایند بشارت تولد و همچنین خبر از مدفن بانوی کرامت در شهر مقدس قم را به شیعیان و موالیان حضرت داده بود.

قم قطعه‌ای از بیت‌المقدس است

وی افزود: بنابر روایت متعدد به شفاعت این بانوی کرامت شیعیان وارد بهشت خواهند شد و بنابر فرمایش امام صادق علیه‌السلام این شهر مقدس و این سرزمین قطعه‌ای از بیت‌المقدس است و اگر اهل قم نبودند دین متلاشی و نابود می‌شد.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: حضرت معصومه سلام‌الله علیها از صاحبان زیارت ماثوره هستند و بنابر روایت امام جواد علیه‌السلام هر فردی ایشان را در قم زیارت کند بهشت بر او واجب خواهد شد.

نمای رومی نباید در قم وجود داشته باشد

وی تاکید کرد: در زمان ورود، اقامت و رحلت حضرت معصومه(س) در شهر قم، بیشتر منازل اهل قم دو درب داشته و درب زنانه و مردانه جداگانه بوده و آیین مذهبی و اعتقادی در معماری و ساختمان سازی رعایت می‌شده است؛ امروز نقش و نگار و نمای رومی نباید در قم وجود داشته است چراکه شهر قم حرم اهل‌بیت(ع) است و باید حرمت این حرم و این سرزمین حفظ شود.

بندانی نیشابوری یادآور شد: در تاریخ قدیم قم آمده است در شوارع اصلی شهر، خانم‌ها تردد نداشته‌اند در حالی‌که امروزه در شوارع اصلی شهر قم با کثرت تردد بانوان مواجه هستیم.

وی اظهار کرد: اهل قم آب شیرین را از روستای لنگرود به حرم مطهر رسانده بودند و از این آب به عنوان تبرک استفاده می‌نمودند و در تمام منازل مردم قم سه وعده اذان گفته می‌شد.

علم از قم به تمام عالم نشر داده شد

سخنران حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: بنابر روایت، علم از شهر نجف به شهر قم منتقل و از شهر قم به تمام عالم نشر داده خواهد شد و انتقال علوم از کنار امیر عالم به کنار حضرت معصومه سلام‌الله علیها نشانگر عظمت این بانوی کرامت است.

قم، آشیانه آل محمد(ص) و پناهگاه مومنان است

بندانی تاکید کرد: بر اساس روایت وارده، قم پناهگاه فاطمیون، آشیانه آل محمد(ص) و پناهگاه مومنان عالم است و حسب فرمایش امام صادق علیه‌السلام هرگاه بلایی در شهر شما نازل شد به شهر قم پناه ببرید.

وی یادآور شد: ثواب زیارت قبر مطهر حضرت معصومه سلام‌الله علیها بنابر مکاشفه‌ای که در عالم رویا به پدر مرحوم آیت‌الله مرعشی فرموده‌اند همانند ثواب زیارت قبر مطهر حضرت زهرا سلام‌الله علیها است و هر فرد دوست دارد به زیارت قبر مخفی بانوی دو عالم برود باید به زیارت قبر بانوی کرامت مشرف شود.

بی‌حجابی و گرانفروشی زیبنده قم نیست

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: این شهر حرم اهل‌بیت(ع) است و باید مواظب چشم، گوش، زبان، اعمال و کردار خود باشیم و بی‌حجابی، ربای بانکی، موسیقی، نزول، گرانفروشی و غیره زیبنده حرم اهل‌بیت(ع) نیست.

انتهای پیام