کنگره ملی شهدای استان قم آبان ۹۹ برگزار می‌شود

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، سردار محمدتقی شاهچراغی شامگاه دوشنبه در یادواره شهید زین‌الدین و شش هزار شهید استان قم که در مجتمع امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به اهمیت زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: برگزاری یادواره‌های شهدا […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، سردار محمدتقی شاهچراغی شامگاه دوشنبه در یادواره شهید زین‌الدین و شش هزار شهید استان قم که در مجتمع امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به اهمیت زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: برگزاری یادواره‌های شهدا سنت گرانقدری بوده که در استان قم به‌صورت مستمر در حال برگزاری است.

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) با بیان اینکه معرفی شهدا نیاز به کارهای عمقی و تأثیرگذار است، ابراز کرد: بسیاری از شهدای استان در بین مردم قم همچنان ناشناخته و گمنام هستند.

وی با اشاره به برگزاری کنگره ملی شهدای استان قم در سال آینده عنوان کرد: جمع‌آوری آثار و سیره شهدا در کنار تدوین و تألیف کتاب سیره شهدا از هدف‌های مهم برگزاری کنگره ملی شهدای استان قم است.

کنگره ملی شهدای استان قم آبان ۹۹ برگزار می‌شودکنگره ملی شهدای استان قم برگزار می‌شوداستان مرکزی آماده برگزاری کنگره ملی شهداست

شاهچراغی تدوین کتاب سیره شهدا را امری برای اثربخشی و ماندگاری آثار شهدا برشمرد و افزود: سنگ بنای نخستین کنگره ملی شهدای کشور در قم گذاشته شده که بعد از سه دهه مدام در شهرهای مختلف کشور در حال برگزاری است.

وی با تأکید بر اینکه برگزاری یادواره شهید زین‌الدین و شش هزار شهید استان سرآغاز برنامه‌های دومین کنگره ملی شهدای استان قم است، یادآور شد: ۱۷ کمیته برای این کنگره تشکیل‌ شده و این کنگره در آبان‌ماه سال آینده برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) ادامه داد: در این کنگره از تمام ظرفیت‌های مردمی و استانی و ظرفیت‌های معنوی حوزه‌های علمیه برای معرفی شهدای سپاه، ارتش، بسیجی و مدافع حرم استفاده می‌شود.