آیت‌الله سعیدی: هویت شهر قم نباید تغییر کند

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی ظهر امروز در دیدار جمعی از مدیران شهری قم که در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به جایگاه قم و نقش حضرت معصومه(س) در استان اظهار داشت: حضور این بانوی کریمه […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی ظهر امروز در دیدار جمعی از مدیران شهری قم که در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به جایگاه قم و نقش حضرت معصومه(س) در استان اظهار داشت: حضور این بانوی کریمه شهر قم را به حرم اهل‌بیت(ع) تبدیل کرد.

وی با بیان اینکه در زمینه اقدامات برای روز قم باید شاخصه‌های این کار مورد توجه باشد، ابراز کرد: بید تکیه‌گاه‌های اصلی قم مشخص‌شده و در نظر گرفته شود که آیا این تکیه‌گاه‌ها نشان و نمادی از قم است.

امام‌جمعه قم با تأکید بر جایگاه ایمانی و معنوی شهر قم تصریح کرد: فردی که در قم بوده باید قمی فکر کرده و قمی عمل کند و افرادی که در حال خدمت هستند باید به جایگاه قم توجه کرده تا بتوانند خدمتی درشان و جایگاه قم داشته باشند.

قم به عنوان پایتخت جهان اسلام در سال ۱۴۰۷ نامزد می‌شوددبیرخانه دائمی روز قم تشکیل شود۲۳ ربیع الاول به‌ عنوان روز قم نام‌گذاری شد

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به شاخصه‌های قمی بودن یادآور شد: قمی کسی بوده که اهل‌بیتی فکر کند و با کسی که حرمتی برای حرم اهل‌بیت(ع) قائل نبوده متفاوت است.

وی حرم حضرت معصومه(س) را نگین استان قم برشمرد و ادامه داد: توجه به این نگین سبب به وجود آمدن دستاوردهای مختلف می‌شود و رهبر معظم انقلاب خواهان آن بوده که قم در هویت اصلی خود باقی‌مانده تا به تباهی کشیده نشود.