استاندار قم:

شاخص زائرپذیری و برنامه‌های فراملی در توزیع اعتبارات به قم موردتوجه قرار گیرد

استاندار قم اظهار داشت: در توزیع اعتبارات و بودجه به قم،شاخص زائرپذیری و برنامه‌های فراملی موردتوجه قرار گیرد،چراکه با هزینه‌های بالایی در خدمت‌رسانی و اجرای برنامه‌ها در اعیاد و مناسبت‌های مهم مواجه هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، بهرام سرمست در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت:تک شهرستان بودن قم یکی از ویژگی‌های مهمی است که باید در تعیین اعتبارات به آن توجه و این مسئله به‌عنوان پیوست در پیشنهادات ارائه شود.

استاندار قم افزود: در توزیع اعتبارات و بودجه به قم،شاخص زائرپذیری و برنامه‌های فراملی موردتوجه قرار گیرد،چراکه با هزینه‌های بالایی در خدمت‌رسانی و اجرای برنامه‌ها در اعیاد و مناسبت‌های مهم مواجه هستیم.

وی تصریح کرد:برخی از سیاست‌گذاری‌های بودجه‌ای در سطح ملی است و در استان قم نمی‌توان تصمیمی را اتخاذ کرد،اما پیگیری لازم امری ضروری است.

سرمست بیان کرد:آئینی همانند نیمه شعبان و یا اربعین یک مناسبت فراملی است و زائران زیادی در این ایام وارد قم می‌شوند و در سرجمع اعتبارات استانی به این هزینه‌ها توجه نمی‌شود.

وی گفت: نیمه شعبان متعلق به جهان تشیع است و در ایام اربعین استان قم،پذیرای زائران زیادی است و این برنامه‌ها هزینه‌های زیادی دارد و در تنظیم بودجه،نیاز به مشارکت در سطح کلان داریم.

استاندار قم افزود:یکی از اقدامات مهم بررسی بودجه در سال ۹۹ است که باید منطقی و آینده‌نگرانه این بودجه را ارزیابی کنیم،در این خصوص اگر کم‌کاری وجود داشته باشد،استان قم زیر سؤال می‌رود.

گفتنی است در این جلسه الگوی توزیع اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی سال ۱۳۹۹ با ۱۴ رای موافق و تفویض اختیار به این شورا برای تعیین بودجه عملیاتی دوسالانه و درآمد سال ۱۴۰۰ با ۱۳ رای موافق و تنها یک رای مخالف تصویب شد.