قم صاحب نخستین طلای کبدی جهان شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، کبدی رشته‌ای است که از اوایل دهه ۱۳۸۰ در قم فعالیت خود را رسما به عنوان یک هیات ورزشی آغاز کرد و مدارج ترقّی و پیشرفت را با مدیران علاقمند و ورزشکاران مستعد خود به خوبی پشت‌سر گذاشت تا افتخارات زیادی […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، کبدی رشته‌ای است که از اوایل دهه ۱۳۸۰ در قم فعالیت خود را رسما به عنوان یک هیات ورزشی آغاز کرد و مدارج ترقّی و پیشرفت را با مدیران علاقمند و ورزشکاران مستعد خود به خوبی پشت‌سر گذاشت تا افتخارات زیادی را از میادین مختلف نصیب ورزش قم کند.

این رشته ورزشی تجربه کسب مقام‌های متعددی از میادین داخلی نظیر لیگ و قهرمانی کشور در کارنامه دارد اما با درخشش یکی از استعدادها و نخبه‌های خود در ترکیب تیم ملی جوانان ایران در مسابقات ۲۰۱۹ قهرمانی جوانان دنیا، توانست یک نشان طلای ارزشمند جهانی نیز به افتخارات خود بیافزاید.

در حالی که ایران میزبان نخستین دوره رقابت‌های کبدی قهرمانی رده سنی جوانان دنیا در سال ۲۰۱۹ بود، این پیکارها با حضور کشورهای مطرح کبدی جهان در جزیره کیش به انجام رسید و تیم کبدی جوانان کشورمان بالاتر از دیگر رقبا عنوان قهرمانی مسابقات را از آن خود کرد.

این رقابت‌ها برای قمی‌های علاقمند به ورزش به واسطه حضور علی‌اصغر وفایی ملی‌پوش اهل شهر جعفریه در ترکیب تیم ملی کبدی جوانان کشورمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود و ملی‌پوش شایسته کبدی قم با پیراهن شماره پنج تیم ملی یکی از ارکان موفقیت تیم جوانان در راه کسب قهرمانی جهان بود.

این در شرایطی است که تیم کبدی جوانان ایران در مرحله مقدماتی به ترتیب مقابل تایلند، ترکمنستان و مالزی صاحب برتری شد و در یک چهارم نهایی تیم چین‌تایپه را مغلوب کرد، در نیمه نهایی از سد بنگلادش گذشت و در فینال موفق به شکست تیم کنیا شد تا قهرمانی جهان را جشن بگیرد.

تیم ملی کبدی جوانان کشورمان با ملی‌پوش قمی خود در مسابقه پایانی برابر تیم ملی کنیا با نتیجه ۴۲ بر ۲۲ به برتری رسید و مقتدرانه قهرمان جهان شد، کنیایی‌ها در جایگاه دوم ایستادند و تیم‌های کبدی جوانان پاکستان و بنگلادش به صورت مشترک جایگاه سوم و نشان برنز را نصیب خود کردند.

انتهای پیام / ۷۸۰۰۲