۳۵ هزار نفر در قم تحت پوشش انواع خدمات بهزیستی هستند
۳۵ هزار نفر در قم تحت پوشش انواع خدمات بهزیستی هستند
سیدصادق میرئی، مدیرکل بهزیستی استان قم گفت: درحال حاضر ۳۵ هزار نفر تحت پوشش بهزیستی در استان قم هستند که از خدمات مختلف اداره‌کل بهزیستی در هر ماه بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سیدصادق میرئی مدیرکل بهزیستی استان قم امروز در نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن هفته بهزیستی که در سالن جلسات این اداره‌کل برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: ۲۴ تا ۳۰ تیرماه در تقویم به مناسبت تاسیس سازمان بهزیستی، هفته بهزیستی نام‌گذاری شده است.

وی ادامه داد: همکاران بنده در اداره‌کل بهزیستی استان قم طی یک سال اقدامات بسیاری در زمینه کمک‌رسانی، توانمند‌سازی، درمانی، مسکن و… برای افراد تحت پوشش انجام داده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان قم تصریح کرد: درحال حاضر ۳۵ هزار نفر تحت پوشش بهزیستی در استان قم هستند که از خدمات مختلف اداره‌کل بهزیستی در هر ماه بهره‌مند می‌شوند.

میرئی با بیان اینکه در سال گذشته برای هزار و ۱۹۷ نفر از افراد تحت پوشش اشتغال‌زایی شده است، خاطرنشان کرد: سال گذشته مصوب شد بانک‌ها ۱۱۷ میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی افراد تحت پوشش در استان تسهیلات پرداخت کنند که به لطف خدا تا به امروز  ۱۰۱ میلیارد تومان پرداخت شده است‌.

وی ادامه داد: علاوه بر مسئله اشتغال بحث مسکن همواره مورد نیاز افراد تحت پوشش بوده است،  مطابق آمار ۴ هزار و ۴۴۶ نفر از افراد معلول در قم در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند که تا به‌حال هزار و ۱۹۰ نفر آن‌ها تایید صلاحیت شده‌اند.

میرئی تاکید کرد: در راستای برنامه‌های هفته بهزیستی روز چهارشنبه هفته جاری مراسم تحویل ۴۶ واحد مسکونی به خانواده‌های دارای معلول با حضور استاندار محترم قم و سایر مسئولین دستگاه‌های اجرایی اهدا خواهد شد، همچنین مراسم کلنگ‌زنی احداث پروژه ۱۰۲ واحدی ویژه خانواده‌های دارای ۲ عضو معلول را هم در قم خواهیم داشت.

مدیرکل بهزیستی استان قم درخصوص اینکه حمایت‌های مردمی و خیرین طی یک سال اخیر رشد چشم‌گیری داشته است، عنوان کرد: واقعیت این است که منابع دولتی به‌تنهایی پاسخگوی نیاز‌های افراد تحت پوشش بهزیستی‌ نیست بدین جهت نیازمند حضور خیرین در این عرصه هستیم.

وی افزود: طی یک سال اخیر کمک‌های خیرین در این حوزه رشد ۴۳ درصدی داشته است که در این خصوص از خیرین عزیز بسیار تشکر می‌کنیم، در این مدت یک ساله با بهره‌گیری از این کمک‌ها موفق به پرداخت ۱۲ میلیارد تومان کمک بلاعوض به نیازمندان تحت پوشش شده‌ایم.

میرئی در ادامه ابراز کرد: در گذشته تنها ۹ مورد از خدمات درمانی برای معلولین مورد تایید بیمه بود که بعد از توافقاتی که با بیمه سلامت داشتیم این ۹ مورد را به ۵۴ مورد افزایش دادیم.

وی درپایان اشاره کرد: درحال حاضر حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر واجد شرایط بهزیستی در قم به طور ماهانه مبالغی را به صورت مستمری از دولت دریافت می‌کنند.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس