آیت‌الله شاهرودی: تقویت "فرهنگ علوی" هدف اول و آخر حوزه‌های علمیه/ لزوم ورود فضلای حوزه به تداوم حرکت علمی علامه امینی

– اخبار استانها – آیت‌الله حسن نظری شاهرودی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  قم اظهار داشت: اقدامی که علامه امینی در نوشتن کتاب الغدیر انجام داد و به‌حق گامی که برداشت سرشار از تحقیقات بنیادین بود. حوزه‌های علمیه و به‌ویژه کسانی که استعداد تحقیقات تاریخی و روایی را دارند کار مرحوم علامه امینی را به […]

– اخبار استانها –

آیت‌الله حسن نظری شاهرودی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  قم اظهار داشت: اقدامی که علامه امینی در نوشتن کتاب الغدیر انجام داد و به‌حق گامی که برداشت سرشار از تحقیقات بنیادین بود. حوزه‌های علمیه و به‌ویژه کسانی که استعداد تحقیقات تاریخی و روایی را دارند کار مرحوم علامه امینی را به زبان عربی و فارسی روز و زبان انگلیسی و زبان‌های زنده دنیا ادامه دهند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر لزوم تداوم حرکت علمی علامه امینی بیان کرد: امروز در سراسر دنیا همه کشورهای غربی و غیر غربی تشنگانی برای این نوع تحقیقات بنیادین و علمی هستند و فضلای حوزه علمیه ادامه کار مرحوم علامه امینی را در قالب تألیفات نیاز روز تداوم دهند.

توزیع بیش از ۴۰۰۰۰۰۰ پرس غذای گرم در روز عید غدیر۲۵ آیه‌ای که پیامبر در خطبه غدیر علیه منکران امیرالمؤمنین خواند / هشدار رسول خاتم از فتنه سقیفهغدیر تجلی امامت و ولایت / چرا ولایت فقیه ‌”حقیقت استمرار غدیر” در طول تاریخ ‌ا‌ست‌؟

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: فرهنگ علوی ابلاغ رسالت پیامبر(ص) و همه آنچه به‌عنوان اهداف در وضعیت فعلی ترسیم می‌شود در ادامه کار علامه امینی با توجه به نیازهای روز جامعه و زبان‌های زنده دنیا پیگیری شود، تقویت فرهنگ علوی هدف اول و آخر حوزه‌های علمیه است و در ادامه تحقیقات علامه امینی و هماهنگ با نیازهای روز محقق می‌شود.

آیت‌الله نظری شاهرودی خاطرنشان کرد: امیرالمؤمنین(ع) همواره درحال کمک به فقرا بودند و شبانه درب منزل فقرا می‌رفتند و آذوقه می‌رسانند، در عید غدیر باید تبلیغات رسانه‌ای متوجه حمایت از افراد مستمند و آبرومند باشد و افراد توانمند در زمینهٔ کمک به نیازمندانی که به خاطر کرونا از کار فاصله گرفته‌اند اهتمام داشته باشند.