مطالبه ۱۲۰۰ میلیارد ریالی بیمارستان‌های دولتی قم / طرح ملی بررسی شیوع ناباروری اجرا می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از مطالبه ۱۲۰۰ میلیارد ریالی بیمارستان‌های دولتی قم از سازمان‌های بیمه‌گر خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،محمدرضا قدیر،رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذای استان گفت:مطالبات بیمارستان‌های دولتی قم از سازمان‌های بیمه‌گر به حدود […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از مطالبه ۱۲۰۰ میلیارد ریالی بیمارستان‌های دولتی قم از سازمان‌های بیمه‌گر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،محمدرضا قدیر،رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذای استان گفت:مطالبات بیمارستان‌های دولتی قم از سازمان‌های بیمه‌گر به حدود یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال رسیده‌است.

او  افزود: سازمان تامین اجتماعی ۷۲۰ میلیارد و بیمه سلامت نیز ۴۶۰ میلیارد ریال به مراکز بیمارستان‌های دولتی قم بدهکار هستند.

قدیر ابراز امیدواری کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته و کمک استانداری، بخشی از این مطالبات پرداخت شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اضافه کرد: در این راستا مکاتباتی انجام و با مسئولان سازمان‌های بیمه نیز گفتگو شده و نیاز است به‌منظور خدمات‌رسانی بهتر و پرداخت مطالبات پزشکان و پرستاران و کادر بیمارستانی، این بدهی‌ها پرداخت شود.

در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان قم که به ریاست معاون سیاسی امنیتی استاندار قم برگزار شد، بیژن سلیمان پور معاون سیاسی امنیتی استاندار قم نیز گفت: توجه به امنیت غذایی امر غیرقابل‌انکار است و باید همه بکوشند تا این امنیت تامین شود.

او با اشاره به اهمیت پرداخت مطالبات به مراکز درمانی، افزود: مراکز بیمارستانی دولتی قم برای تامین نیاز‌های خود، باید هزینه کنند که این امر مستلزم آن است که بیمه‌ها مطالبات بیمارستان‌ها را پرداخت تا آن‌ها نیز بتوانند خدمات‌رسانی مطلوبی داشته باشند.

در این کارگروه طرح ملی بررسی شیوع ناباروری در استان قم موردبررسی قرار گرفت و مقرر شد تا در استان قم نیز این طرح برای ۲۵ آبان از زنان ایرانی ۱۵ تا ۴۹ سال اجرایی شود.