رشد قارچ گونه باشگاه کشتی در قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،محسن وزیری،رئیس هیئت کشتی قم، روز پنجشنبه در مجمع سالیانه هیئت کشتی قم در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان قم، با اشاره به عملکرد سال ۹۷ این هیات ورزشی گفت: تعداد کشتی گیران بیمه شده استان پارسال بیش از […]

رشد قارچ گونه باشگاه کشتی در قم / افزایش بیش از ۱۰ درصدی کشتی گیرانبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،محسن وزیری،رئیس هیئت کشتی قم، روز پنجشنبه در مجمع سالیانه هیئت کشتی قم در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان قم، با اشاره به عملکرد سال ۹۷ این هیات ورزشی گفت: تعداد کشتی گیران بیمه شده استان پارسال بیش از ۱۰ درصد افزایش یافته است.

او راه اندازی و افزایش تعداد سالن‌های کشتی را از جمله اولویت‌های این هیات ورزشی دانست و افزود: سالانه به صورت میانگین ۳ سالن و باشگاه کشتی به مجموعه خانواده کشتی استان افزوده شده است.

رئیس هیئت کشتی قم، با بیان اینکه عملکرد امروز هیات کشتی قم برآیند حرکت ۵۰ ساله این هیات است، اظهار داشت: رشد چشمگیری در کشتی قم به ویژه رشته فرنگی ایجاد شده است که این ناشی از تلاش تمام مربیان، پیشکسوتان و کشتی گیران این استان بوده است.

وزیری با اشاره به کسب ۲ عنوان قهرمانی رده سنی بزرگسالان در سال‌های ۸۲ و ۸۳ کشتی قهرمان کشور ادامه داد: در ۱۰ سال گذشته به صورت ویژه‌ای در کشتی قم کار شده که نتیجه این اقدام‌های رشد تمام شاخص‌های کشتی استان در سال‌های اخیر بوده است.

او سال ۹۷ را سال طلایی برای کشتی قم دانست و گفت: کسب ۷۰ مدال کشوری بین المللی، آسیایی و جهانی از جمله ۵۴ مدال کشور، ۹ مدال بین المللی، یک مدال آسیایی و هفت مدال جهانی عملکردی طلایی را برای کشتی قم رد سال گذشته رقم زده است.

وزیری با بیان اینکه در سال‌های اخیر هیات کشتی قم جزو هیات‌های برتر استان به انتخاب اداره کل ورزش و جوانان بوده است، بیان کرد: کسب رتبه برتر هیات‌های ورزشی استان قم در بین ۴۲ هیات ورزشی در تمام محور‌ها تاییدی بر عملکرد مطلوب این هیات در سال ۹۷ است.

او افزود: انتخاب سعید عباسی به عنوان داور المپیک، انتخاب روح الله میکائیلی مربی جوان قم به عنوان یکی از مربیان برتر وسازنده کشتی فرنگی کشور، کسب مقام سوم لیگ برتر کشتی فرنگی بزرگسالان کشور توسط تیم شهدای مدافع حرم قم و همچنین کسب سهمیه المپیک توسط علیرضا نجاتی کشتی گیر آینده دار قم پس از ۳۱ از جمله دستاورد‌های کشتی قم در سال ۹۷ است.

رئیس هیئت کشتی قم  افزود: کسب عنوان ششمی تیم شهدای مدافع حرم شهدای مدافع حرم قم در مسابقات جام باشگاه‌های جهان، برگزاری بیش از ۲۰ مسابقه تدارکاتی در داخل و خارج از استان، برگزرای ۱۸ مسابقه استانی اعم از انتخابی‌های تیم ملی و حضور در لیگ‌های مختلف و همچنین حضور در ۲۴ مسابقه کشوری در رده‌های سنی و رشته‌های مختلف از دیگر دستاورد‌های این هیات در سال گذشته بوده است.