مراجعه بیش از ۹ هزار بیمار قلبی و تنفسی به اورژانس

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به مراجعه افراد به اورژانس بیمارستانی به دلیل بروز آلودگی هوا، اظهار کرد: به دلیل بروز آلودگی هوا در استان‌های تهران، قزوین، البرز، اصفهان، قم و مرکزی تعداد ۹ هزار و ۵۴۸ بیمار قلبی و تنفسی به اورژانس […]

مراجعه بیش از ۹ هزار بیمار قلبی و تنفسی به اورژانسمجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به مراجعه افراد به اورژانس بیمارستانی به دلیل بروز آلودگی هوا، اظهار کرد: به دلیل بروز آلودگی هوا در استان‌های تهران، قزوین، البرز، اصفهان، قم و مرکزی تعداد ۹ هزار و ۵۴۸ بیمار قلبی و تنفسی به اورژانس پیش بیمارستانی مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۳ هزار و ۳۰۶ نفر مشکل تنفسی و ۶ هزار و ۲۴۲  نفر دچار عارضه قلبی شده‌اند.

سخنگوی اورژانس کشور ادامه داد: بیشترین مراجعه بیماران قلبی و تنفسی مربوط به استان تهران به میزان ۵ هزار و ۹۵۶ نفر بوده است که از این تعداد ۱۹۹۵ مورد تنفسی و ۳ هزار و ۹۶۱ مورد قلبی به دلیل آلودگی هوا به اورژانس پیش بیمارستانی مراجعه کرده‌اند.

خالدی گفت: بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی تعداد ۲ هزار و ۴۸۴ بیماری قلبی و تنفسی به اورژانس پیش‌بیمارستانی استان‌های تهران، البرز، قزوین، مرکزی، قم و اصفهان مراجعه کرده و ۱۶۱۴ نفر به دلیل مشکلات قلبی و ۸۷۰ نفر به دلیل موارد تنفسی به اورژانس مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کرده‌اند.

او گفت: بیماران قلبی و تنفسی و مبتلایان به آسم بهتر است از تردد و رفت و آمد‌های غیر ضروری در سطح شهر‌های آلوده خودداری کنند و همچنین ورزشکاران باید از انجام فعالیت‌های فیزیکی در روز‌هایی که کیفیت هوا کاهش پیدا کرده پرهیز کنند.

بیشتر بخوانید: مراجعه بیش از ۷ هزار نفر به اورژانس/ بیش‌ترین مراجعه کنندگان از تهران هستند

سخنگوی اورژانس کشور یادآوری کرد: کودکان بیشتر از سایر افراد در روز‌های آلوده در معرض مبتلا به بیماری آسم قرار دارند به همین دلیل از تردد آن‌ها در سطح شهر در هنگام بروز آلودگی هوا باید جلوگیری شود.

خالدی افزود: مصرف میوه، سبزی، شیر و نوشیدن مایعات زیادی کمک زیادی در کاهش عوارض ناشی از آلودگی هوا دارد و افراد قبل از مصرف مواد غذایی حتما باید دست خود را با آب و صابون شستشو دهند.