آیت‌الله اعرافی: حوزه اهل جناح‌بازی نیست /‌ پیشگام مبارزه با تجمل‌گرایی هستیم

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی در بیست و یکمین اجلاسیه اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم که ظهر امروز در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به جایگاه تمدن ساز نهج‌البلاغه اظهار داشت: طلاب […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی در بیست و یکمین اجلاسیه اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم که ظهر امروز در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به جایگاه تمدن ساز نهج‌البلاغه اظهار داشت: طلاب باید پرچم‌دار رساندن پیام اهل‌بیت(ع)به مردم باشند.

وی با بیان اینکه جامعه اساتید حوزه پیشگام پیام رسول‌الله(ص) هستند، ابراز کرد: کاستی‌هایی در رساندن پیام اهل‌بیت(ع) وجود دارد ولی مدیریت حوزه‌های علمیه تلاش بسیاری در این زمینه برای اعتلای حوزه انجام داده است.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به تدوین اسناد جامع در حوزه ذیل راهنمایی‌های مرجعیت تصریح کرد: اقدامات خوبی در این زمینه انجام‌شده است و نیازمند حمایت، راهنمایی و نقد متخصصان هستیم.

وی با بیان اینکه چند درس در حوزه فقه آماده‌شده است، عنوان کرد: باید آزادی و انتخاب گری طلاب در زمینه اساتید وجود داشته باشد و اساتید هم انتظار دارند طلاب با سختی‌ها دست‌وپنجه نرم کنند.

آیت‌الله سبحانی: انقلاب اسلامی شیعه را به جهانیان معرفی کردکاهش تعطیلات حوزه‌های علمیه در سال جدید تحصیلی / از سرگیری کلاس‌های درس ‌در روزهای پنجشنبه

امام‌جمعه قم خاطرنشان کرد: دروس سطوح عالی به مانند قلب حوزه بوده و باید این قلب به تولید علم و اندیشه بپردازد، ما در حوزه به افرادی نیاز داریم که پاسخ نیازهای جدید در جامعه باشند که این کار بر عهده سطوح عالی حوزه است.

وی با تأکید بر اینکه روند علم در جهان روبه‌جلو است، یادآور شد: حوزه باید به اصالت خود عشق بورزد و پاسخگوی پرسش‌ها و پیشگام مبارزه با تجمل و تشریفات باشد.

اعرافی وجود آسیب در مقوله اخلاق و تربیت را مورد توجه قرار داد و افزود: پایه حوزه بر مبنای علم است و باید حوزه پاسخگوی نیازها و مطالبات باشد، همچنین حوزه و طلاب باید در کنار مستضعفان باشند.

وی با بیان اینکه حوزه اهل جناح‌بازی نیست اظهار داشت: حوزه در برابر انحراف همواره سخن عالمانه و درست می‌زند و نقد صحیح مواضع غلط از وظایف اصلی حوزه‌های علمیه است.