سازندگان ساختمان فاقد صلاحیت، گره رونق تولید کشور هستند
سازندگان ساختمان فاقد صلاحیت، گره رونق تولید کشور هستند

امین مقومی صبح امروز در رویداد بزرگ صنعت ساختمان که در تالار شهر قم برگزار شد، عنوان کرد: با توجه به آمار، عمر مفید ساختمان در کشور حدود ۳۰تا ۳۵سال است که طبق گزارشات این عمر مفید کاهش پیدا کرده است. وی افزود: به‌نظر می‌رسد گره اصلی صنعت ساختمان این است که سازنده ساختمان در […]

امین مقومی صبح امروز در رویداد بزرگ صنعت ساختمان که در تالار شهر قم برگزار شد، عنوان کرد: با توجه به آمار، عمر مفید ساختمان در کشور حدود ۳۰تا ۳۵سال است که طبق گزارشات این عمر مفید کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: به‌نظر می‌رسد گره اصلی صنعت ساختمان این است که سازنده ساختمان در کشور صلاحیت لازم را ندارد و همچنین پاسخگو عملکرد خود نیست؛ متاسفانه سازندگان از مصالح بی‌کیفیت و نیروی انسانی ساده و بدون مهارت استفاده می‌کنند که آسیب‌هایی را در پی خواهد داشت.

رییس سازمان نظام مهندسی قم بیان کرد: در کشور هم تولیدکنندگان مصالح با کیفیت وجود دارد و هم کارگران دارای کارت مهارت و متخصص وجود دارند که در این زمینه خلأ حس نمی‌شود و باید از این نیروی انسانی و مواد اولیه با کیفیت استفاده شود تا هم کیفیت ساخت افزایش پیدا کند و هم شاهد رونق تولید داخلی باشیم.

وی ادامه داد: یک گره جدی در رونق تولید که اکنون با آن مواجه هستم، عدم وجود سازندگان واجدشرایط است که لازم است این موضوع مورد توجه قرار بگیرد تا شاهد رفع مشکلات و رونق تولید در کشور باشیم.

عبدالله بیان مشاور مدیرعامل مخابرات استان قم نیز در ادامه مراسم با تشریح تکنولوژی فیبر نوری، عنوان کرد: استان قم اولین استانی بود که در تکنولوژی فیبر نوری وارد شد و به صورت محدود در سال ۹۴آغاز شد که با استقبال مردم قم همراه شد و این روند توسعه یافت.

وی افزود: بستر ارتباطی بحث هوشمندسازی نیازمند یک شبکه ارتباطی پایدار است که فیبر نوری آن را تامین می‌کند و در این خصوص نسل پنجم اینترنت همراه مکمل این بخش است که در ایجاد خانه و شهر هوشمند بسیار اثرگذار است.

مشاور مدیرعامل مخابرات استان قم بیان کرد: دنیا به سمت هوشمندسازی و اینترنت اشیا حرکت می‌کند و تمام وسایل خانه جدید به تکنولوژی اینترنت اشیا مجهز هستند و بستر به‌شکلی فراهم است و لازم است در ساختمان سازی این موضوع مورد توجه قرار بگیرد تا تکنولوژی فیبر نوری رونق بگیرد.

وی ادامه داد: استفاده از فیبر نوری بسیار ارزان قیمت‌تر از شبکه‌های جریان ضعیفی است که اکنون در کشور استفاده می‌شود و همچنین استفاده از یک تار نوری می‌تواند چندین شبکه جریان ضعیف را پشتیبانی کند.

بیان اظهار کرد: خدمات گسترده‌ای در بستر فیبر نوری ارائه می‌شود که ارائه اینترنت خانگی و انواع شبکه‌ها تنها بخشی از این خدمات است که اکنون در استان قم و کشور به سهولت ارائه می‌شود و لازم است که در ساختمان سازی، استفاده از فیبر نوری که مزایا بسیاری دارد، مورد توجه قرار بگیرد.

انتهای پیام