فرنگی‌کاران قم در جام جهانی ۲۰۱۹ کشتی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، بعد از برگزاری رقابت‌های ۲۰۱۹ کشتی فرنگی قهرمانی جهان که خاطره‌ای خوش برای کشتی و ورزش قم به دنبال داشت و علیرضا نجاتی فرنگی‌کار قمی حاضر در این پیکارها توانست نشان برنز وزن ۶۰ کیلوگرم را همراه با سهمیه المپیک ۲۰۲۰ […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، بعد از برگزاری رقابت‌های ۲۰۱۹ کشتی فرنگی قهرمانی جهان که خاطره‌ای خوش برای کشتی و ورزش قم به دنبال داشت و علیرضا نجاتی فرنگی‌کار قمی حاضر در این پیکارها توانست نشان برنز وزن ۶۰ کیلوگرم را همراه با سهمیه المپیک ۲۰۲۰ کسب کند، اکنون دو کشتی‌گیر قم برای جام جهانی انتخاب شده‌اند.

این در شرایطی است که مسابقات ۲۰۱۹ جام جهانی کشتی فرنگی از روز ۲۵ آبان ماه به میزبانی کشورمان و در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی برگزار می‌شود و هشت تیم برتر رقابت‌های جهانی قزاقستان در این رویداد بزرگ برای کسب رتبه‌های برتر با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

به همین منظور آخرین مرحله اردوی آماده‌سازی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان توسط کادر فنی این تیم برنامه‌ریزی شده و تیم ملی برای حضور پرقدرت در جام جهانی ۲۰۱۹ از ۲۵ آبان تا پنجم آذر ماه در خانه کشتی محمد بنا مجموعه ورزشی آزادی تهران تمرینات خود را برگزار می‌کند.

نکته مهم و قابل توجه تیم ملی کشتی فرنگی برای قمی‌ها و علاقمندان به ورزش در قم، حضور دو کشتی‌گیر توانمند و پرافتخار سال‌های اخیر قم یعنی علیرضا نجاتی و محمدجواد رضایی در لیست محمد بنا سرمربی تیم ملی است، کشتی‌گیرانی که از سن نونهالی تا کنون در رده ملی فعالیت می‌کنند و افتخارات زیادی در کارنامه دارند.

اردوی آماده‌سازی تیم ملی در اوزان ۵۵، ۶۰، ۶۳، ۶۷، ۷۲، ۷۷، ۸۲، ۸۷، ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم تشکیل می‌شود و علیرضا نجاتی در وزن ۶۰ کیلوگرم این اردو حضور می‌یابد، ضمن اینکه محمدجواد رضایی در وزن ۶۷ کیلوگرم دیگر ملی‌پوش کشتی فرنگی قم در راه جام جهانی این رشته خواهد بود.

در وزن ۶۰ کیلوگرم یکی از چهره‌های قدیمی و با سابقه کشتی فرنگی ایران یعنی شیرزاد بهشتی‌طلا از تهران رقیب علیرضا نجاتی فرنگی‌کار قم است و در وزن ۶۷ کیلوگرم نیز محمدجواد رضایی باید با حامد تاب و محمد الیاسی فرنگی‌کاران استان خوزستان برای رسیدن به دوبنده اصلی تیم ملی رقابت کند.

در شرایطی که محمد بنا هدایت تیم ملی کشتی فرنگی را در جام جهانی ۲۰۱۹ بر عهده دارد، این دوره از پیکارها با حضور هشت تیم برتر مسابقات جهانی قزاقستان، روزهای هفتم و هشتم آذر ماه به میزبانی ایران در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام / ۷۸۰۰۲