قم ۲ سهمیه مسابقات جهانی دوومیدانی‌ را کسب کرد

محمدرضا اسحاقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، ‌اظهار کرد: دوومیدانی‌کاران قم برای به دست آوردن سهمیه رقابت‌های ۲۰۲۱ قهرمانی جوانان جهان در مسابقات جوانان کشور به میدان رفته و با اقتدار و شایستگی، عنوان قهرمانی دو رشته این پیکارها را نصیب خود کردند. وی ادامه داد: علی قاسم‌بابایی و امیر مقدّمی نماینده‌های […]

محمدرضا اسحاقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، ‌اظهار کرد: دوومیدانی‌کاران قم برای به دست آوردن سهمیه رقابت‌های ۲۰۲۱ قهرمانی جوانان جهان در مسابقات جوانان کشور به میدان رفته و با اقتدار و شایستگی، عنوان قهرمانی دو رشته این پیکارها را نصیب خود کردند.

وی ادامه داد: علی قاسم‌بابایی و امیر مقدّمی نماینده‌های پرافتخار دوومیدانی قم در رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی جوانان کشور بودند که به میزبانی هیات چهارمحال‌ و بختیاری برگزار شد و این دو ورزشکار پرتوان و با انگیزه به ترتیب مقام قهرمانی مواد ۱۰۰ متر و ۴۰۰ متر با مانع را برای دوومیدانی قم به ارمغان آوردند.

دبیر هیات دوومیدانی استان قم اضافه کرد: امسال رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی جوانان جهان در کشور کنیا برگزار می‌شود و دوومیدانی‌کاران جوان قم با انگیزه ثبت رکورد ورودی و کسب سهمیه حضور در این رویداد بزرگ، تمام توان و انرژی خود را به کار گرفته و با قهرمانی به کار خود پایان دادند.

وی خاطرنشان کرد: حد نصاب‌های حضور ورزشکاران در رقابت‌های جهانی کنیا آذر ماه سال گذشته اعلام شد و این رقابت‌ها روزهای ۲۶ تا ۳۰ مرداد ماه سال جاری برگزار می‌شود و ورزشکارانی که تا دهم دی‌ماه سال ۱۴۰۰ در سنین ۱۶، ۱۷، ۱۸ یا ۱۹ سال باشند شرایط شرکت در این مسابقات را دارند، در حقیقت متولدین یازدهم دی‌ماه سال ۱۳۸۰ تا دهم دی‌ماه سال ۱۳۸۴ می‌توانند در این میدان بزرگ جهانی حاضر شوند.

اسحاقی تصریح کرد: تمام حد نصاب‌ها یا رکوردهای وردی پیکارهای ۲۰۲۱ دوومیدانی قهرمانی جوانان جهان باید تا قبل از ۱۷ مردد ماه سال جاری به دست آمده باشد، به همین خاطر مسابقات جوانان کشور توسط فدراسیون دوومیدانی ملاک انتخاب نفرات اعزامی به پیکارهای جهانی در نظر گرفته شد.

وی اضافه کرد: علی قاسم بابایی در ماده ۱۰۰ متر این پیکارها ششمین سهمیه ایران را کسب کرد، ورزشکاری که در راه کسب این موفقیت، رکورد ۱۰ ثانیه و ۵۲ صدم ثانیه را به نام خود رقم زد و امیر مقدمی در ماده ۴۰۰ متر با مانع موفق به ثبت رکورد ۵۲ ثانیه و ۸۹ صدم ثانیه شد تا هر دو راهی پیکارهای جوانان جهان در کنیا شوند، این موفقیت را به جامعه دوومیدانی تبریک می‌گویم و امیدوارم نماینده‌های ما در کنیا هم سربلند باشند.

انتهای پیام / ۷۸۰۰۲