طرح جامع حمل‌ونقل شهر قم به‌زودی نهایی می‌شود

– اخبار استانها – عباس ذاکریان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به لزوم بازنگری در طرح جامع حمل‌ونقل شهر قم اظهار داشت: آخرین بازنگری طرح جامع ترافیک شهر قم مربوط به سال ۸۶ بوده است و در این مدت شهر قم دستخوش تغییرات بسیاری شده است. وی با بیان اینکه تصمیمات […]

– اخبار استانها –

عباس ذاکریان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به لزوم بازنگری در طرح جامع حمل‌ونقل شهر قم اظهار داشت: آخرین بازنگری طرح جامع ترافیک شهر قم مربوط به سال ۸۶ بوده است و در این مدت شهر قم دستخوش تغییرات بسیاری شده است.

وی با بیان اینکه تصمیمات ترافیکی زیادی در این سال‌ها در شهر قم گرفته‌شده است، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به طرح واحد حمل‌ونقل و ترافیکی در شهر نیازمند به‌روز شدن اطلاعات در قم داریم که هم‌اکنون مطالعات طرح جامع حمل‌ونقل در حال انجام است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به نهایی شدن مطالعات طرح جامع حمل‌ونقل شهر قم ابراز کرد: این طرح با همکاری دانشگاه تهران در حال تدوین است و قم نخستین شهری بوده که برای کسب اطلاعات ترافیکی از تیم آمارگیری حرفه‌ای استفاده کرده است.

وی یکی از ویژگی‌های طرح جامع حمل‌ونقل را ایجاد نقشه راه ترافیکی شهر برشمرد و عنوان کرد: رفع نقاط حادثه‌خیز از برنامه‌های طرح جامع است که باید در این زمینه اطلاعات دقیق و آمار تصادفات این نقاط در دسترس باشد.

۲۵۰ اتوبوس از ناوگان حمل‌ و نقل عمومی قم خارج می‌شودگزارش تسنیم از جای خالی دوچرخه در سیستم حمل‌ و نقل شهری قم

ذاکریان ادامه داد: طرح جامع حمل‌ونقل شهر قم به‌زودی تدوین و نهایی می‌شود و بعد از ارائه اقدامات بازنگری آن با حضور کارشناسان آغاز می‌شود تا بتوان به الگوی مناسبی متناسب با شهر قم برسیم.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با ابراز نگرانی از ۳۰ درصد خودرو محورتر شدن شهر قم خاطرنشان کرد: با اجرای پیاده راه خیابان ارم شاهد کاهش تصادفات عابران پیاده در این منطقه هستیم و امیدواریم با آرام‌سازی اطراف حرم به بالا رفتن ایمنی عابران پیاده کمک کنیم.