۷۰۰ میلیارد تومان هزینه متروی شهری در قم شد

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، روح‌الله امراللهی ظهر امروز در نشستی با خبرنگاران که در ساختمان شورای اسلامی شهر قم برگزار شد به ارائه گزارشی از عملکرد کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر قم پرداخت و اظهار داشت: با توجه با شرح […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، روح‌الله امراللهی ظهر امروز در نشستی با خبرنگاران که در ساختمان شورای اسلامی شهر قم برگزار شد به ارائه گزارشی از عملکرد کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر قم پرداخت و اظهار داشت: با توجه با شرح وظیفه کمیسیون سازمان‌های حمل‌ونقل و ترافیک، اتوبوسرانی، تاکسیرانی، پایانه‌ها، قطار شهری و سازمان توسعه و عمران تحت نظارت این کمیسیون هستند.

وی اقدامات انجام‌شده در حوزه عمران را تشریح کرد و افزود: در سال‌های ۹۶ و بیش ۷۵درصد بودجه شهرداری‌ها و در سال ۹۷ ۸۳ درصد بودجه  و در سال ۹۸ بیش از ۱۷۰۰ میلیارد تومان به بخش عمرانی اختصاص داده‌شده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر قم بخشی از پروژه‌های کلان حوزه عمرانی را در سه سال گذشته نام برد و گفت: بزرگراه آیت‌الله بروجردی، پل‌های فرعی  9 دی، تقاطع شهید کریمی با پل‌های غیرهمسطح، رمپ فرعی تونل غدیر، بلوار زائر در بستر رودخانه همراه با ساماندهی منظر، تقاطع غیر هم‌سطح ولی‌عصر در حال ساخت بوده، بخشی از این پروژه‌ها  است.

فاز نخست متروی قم سال ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسدمتروی قم ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارداختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای متروی قم قطعی شد

وی ادامه داد: خیابان شهیدان روحانیت، زیرگذر طباطبایی، خیابان شهید خسرو بیگی ادامه خیابان تعاون، خیابان روحانی در فاز ۳ تا کمربندی امام علی (ع) که  در حال انجام است، ادامه خیابان فردوسی، تقاطع غیر هم‌سطح شهرک قدس با بلوار آیت‌الله بروجردی، ورودی جعفریه که در حال اجرا است، ادامه خیابان جمهوری بانام‌های مختلف که بلندترین خیابان شهری است که از مناطق ۲،۴ و ۸ عبور بخش دیگری از این پروژه‌ها است.

امراللهی بزرگ‌ترین چالش در بخش عمرانی را تغییرات اقتصادی دانست و تأکید کرد: تقاطع‌های که از سال ۹۷ آغازشده بیش از ۲ و نیم برابر سال ۹۵ هزینه‌بر بوده و این تغییر نرخ‌ها باعث تأخیر در تحویل‌شده و اجرای تعداد بیشتر پروژه‌ها در سطح شهر شده است.

وی گفت: در دو سال گذشته  5 خیابان اصلی به مردم تحویل داده‌شده و خیابان روحانی فاز ۳، خیابان فردوسی و خیابان محتشم کاشانی را نیز تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسانیم اما خیابان عمار یاسر  در حال تملک بوده و مردم به علت تغییر قیمت‌ها رغبتی در واگذاری خانه نداشتند اما در حال حاضر تملک در حال انجام است، خیابان سجادیه نیز به علت اختلافاتی که با میراث فرهنگی داریم فعلاً غیر اجرایی است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر قم طرح‌های توسعه فضای سبز را نیز بیان کرد و افزود:  دو بوستان کوثر فاز دو و در کنار آن بوستان دفاع مقدس و همچنین مجموعه باغ پرندگان که در حال احداث است ازجمله پروژه‌هایی است که تا تابستان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تلستیژ بوستان علوی را در مرحله نهایی اعلام  کرد و گفت: بسیاری از پروژه‌های تفریحی به علت نوسانات ارزی به تأخیر افتاده اما مجموعه بازی بوستان علوی و غدیر در حال تکمیل بوده  و دو مجموعه ورزشی در منطقه ۲ و ۶ نیز به بهره‌برداری رسیده و ۵ مجموعه دیگر در حال ساخت است.

امراللهی منطقه ۸ را یکی از پرکارترین مناطق شهرداری دانست و تصریح کرد: در سه سال گذشته بیش از۳۰ بوستان در پردیسان به بهره‌برداری رسیده که بیشترین سرانه فضای سبز شهر را به نام خود ثبت کرده است.

وی هزینه قطار شهری را بااعتباری سالانه بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: قطار شهری نیز با سه برابر شدن هزینه‌های آن در نوسانات ارزی با تعویق در اجرای پروژه روبه‌رو شده و باوجود هزینه ۷۰۰ میلیارد تومانی هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر قم قطار پرسرعت قم تهران اصفهان را نیز یکی از موارد چالش‌برانگیز برای شهر قم خواند و بیان کرد: بعد از گذشت ۵ سال هنوز این پروژه انجام‌نشده و با عبور قطار از داخل شهر مانع بصری برای جمکران و حرم حضرت معصومه(س) ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: ۱۱۴ اتوبوس برای سازمان اتوبوسرانی خریداری‌شده و بازنگری بر خطوط اتوبوسرانی از قطری به شعاعی   و تغییر مبنا از مسافر مبنا به پیمایش مبنا از اقداماتی است که د راین حوزه انجام‌شده  و اتوبوس‌ها امکان ارائه خدمات به معلولین و ویلچر را نیز داشته و امیدواریم مورد رضایت مردم قرار گیرد.

امراللهی مرکز کنترل هوشمند را یکی از مراکز مهم کنترل تصادفات عنوان و ابراز کرد: در بخش هوشمند سازی ۳۰ میلیارد تومان هزینه شده و میزان تصادفات و کنترل ترافیک را در سطح شهر بهبود داده است و دوربین‌ها یکی‌یکی در مدار قرارگرفته و خط‌کشی دو جزی نیز از اقدامات انجام‌شده در حوزه ترافیک است.

وی به موضوع پایانه جنوب به‌عنوان یکی از مطالبات مردمی اشاره کرد و اظهار داشت: متأسفانه ارگان‌های مربوط هنوز زمین پایانه را در اختیار شهرداری قرار نداده و باوجود ابراز همکاری به این مطالبه مردمی پاسخ نمی‌دهند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر قم به یکی دیگر از مطالبات مردمی در حوزه ساماندهی ترافیک نیز اشاره کرد و گفت: تقاطع امام(ره) و کیوانفر باوجود داشتن مصوبه شورای ترافیک هنوز رفع تکلیف نشده و اختلاف‌نظر مدیریتی تنها مانع اجرای این پروژه است.

وی بازارهای شهر قم را نیز موردتوجه قرارداد و تأکید کرد: معماری بازارهای قم منحصربه‌فرد بوده و نیازمند توجه ویژه‌ای است زیرا  می‌تواند در توسعه گردشگری شهر قم تأثیرگذار باشد اما متأسفانه رهاشده و ازنظر ایمنی درصد پایینی را دارد.

امراللهی ادامه داد: متأسفانه میراث فرهنگی در استان قم همکاری لازم را با شهرداری نداشته و عامل تأخیر در بسیاری از پروژه‌های مرکز شهر مانند خیابان سجادیه شده و در مورد بازارهای نیز اقدامات ایمنی لازم را پیگیری نکرده و با شهرداری نیز همکاری ندارد.