صادرات ۱۳۸ میلیون دلار کالا از قم

محمود سیجانی در گفت‌وگویی با اشاره به صدور کارت‌های بازرگانی در استان از ابتدای سال تا پایان مهرماه اظهار کرد: ۱۱۲ کارت بازرگانی در بخش تولیدی و تعداد ۸۸ کارت بازرگانی در بخش تجاری صادر شده است که در مجموع تعداد کارت‌های بازرگانی در استان قم به ۶۷۵ فقره رسیده است. وی با بیان اینکه […]

محمود سیجانی در گفت‌وگویی با اشاره به صدور کارت‌های بازرگانی در استان از ابتدای سال تا پایان مهرماه اظهار کرد: ۱۱۲ کارت بازرگانی در بخش تولیدی و تعداد ۸۸ کارت بازرگانی در بخش تجاری صادر شده است که در مجموع تعداد کارت‌های بازرگانی در استان قم به ۶۷۵ فقره رسیده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تا پایان مهرماه ۵ فقره کارت بازرگانی در استان ابطال‌شده است، ابراز کرد: از ۶۷۵ فقره کارت بازرگانی صادر شده در استان ۵۱۱ فقره تولیدی و ۱۶۴ فقره تجاری است.

وی با اشاره به اقلام صادراتی استان، گفت: مواد پلاستیکی، محصولات فلزی، مفتول مسی، محصولات گوناگون صنایع شیمیایی، سوخت‌ها و روغن‌های معدنی، فرآورده‌های غلات، ماشین‌آلات و  وسایل مکانیکی، الیاف سنتتیک یا مصنوعی غیر یکسره، کفش و انواع چسب‌ها عمده کالاهای صادراتی در مدت ۷‌ماهه بوده است.

سیجانی عمده کشورهای هدف صادراتی به ترتیب ارزش صادرات را برشمرد و ادامه داد: عراق، هند، ترکیه، افغانستان، امارات، پاکستان، ،ازبکستان، آذربایجان، ویتنام و ارمنستان عمده کشورهای واردکننده کالاهای استان قم بوده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از روابط عمومی سازمان صمت قم، سیجانی در پایان به برگزاری روز ملی صادرات در استان تاکید و اظهار کرد: سال جاری نیز مراسم روز ملی صادرات در استان با قوت برگزار خواهد شد تفاوت امسال با سال قبل به دلیل صرفه جویی در وقت  تمام مراحل ثبت نام و ارسال مدارک از طریق سامانه انجام شده وجلسات بررسی شاخص در کارگروه فرعی به پایان رسیده و با تائید نهایی در کارگروه توسعه صادرات نفرات برتر انتخاب خواهند شد وی مهمترین شاخص های انتخاب را ماندگاری در بازار و حجم صادرات و تعداد کشورهای هدف صادراتی برشمرد.

انتهای پیام