بیماری کرونا همچنان در قم جولان می‌دهد/ شهروندان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را مورد تأکید قرار دهند
بیماری کرونا همچنان در قم جولان می‌دهد/ شهروندان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را مورد تأکید قرار دهند

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، بیژن سلیمان پور ظهر امروز در چهل و ششمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی در سالن کرامت استانداری قم، ایجاد بستر در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را یکی از رسالت‌های مهم رسانه و متولیان برشمرد و اظهار داشت: […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، بیژن سلیمان پور ظهر امروز در چهل و ششمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی در سالن کرامت استانداری قم، ایجاد بستر در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را یکی از رسالت‌های مهم رسانه و متولیان برشمرد و اظهار داشت: در آستانه انتخابات، دشمن از همه فرصت‌ها و سرمایه‌ها در جهت دلسرد شدن مردم از نظام و حضور در انتخابات و تعیین سرنوشت خودشان استفاده می‌کند.

معاون استاندار قم افزود: در شرایط حساسی در انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری قرار داریم، چراکه مسائل معیشتی مردم به دلیل تحریم‌ها و بیماری کرونا با مشکلاتی مواجه شده است و باید در چنین شرایطی، مردم را در تعیین سرنوشت و حضور انتخابات تشویق کرد.

وی بابیان اینکه در عرصه اطلاع‌رسانی و رسانه نباید در زمین دشمن بازی کرد عنوان کرد: رسانه‌ها باید در فضای مجازی و حقیقی برای معرفی ارزش‌های نظام در صلح و دوستی و کرامت انسانی تلاش کنند و در این عرصه به صدور انقلاب بپردازیم.

۱۴۷بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شدندروند نزولی شیوع ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان کند استسمنان در گذر از موج چهارم کرونا/ هشدارها جدی گرفته شود

سلیمان پور بیان کرد: همچنین باید از سوی مردم و گروه‌های سیاسی به مصالح و ارزش‌های نظام و امنیت ملی در فعالیت‌های تبلیغاتی انتخابات توجه شود.

وی تصریح کرد: نظارت‌های ویژه‌ای درروند اجرای انتخابات وجود دارد و طبق قانون، ۴۸ ساعت قبل از زمان برگزاری انتخابات هرگونه تبلیغات نامزدهای شورای شهر، مجلس خبرگان رهبری و ریاست جمهوری در قم متوقف می‌شود.

معاون استاندار قم خاطرنشان کرد: همچنین در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از تجمع نیز تمهیداتی اندیشیده شده است تا انتخابات به بهترین شکل همراه با حفظ سلامتی مردم برگزار شود.

وی در مورد ضرورت توجه مردم به ضوابط بهداشتی در مقابله با کرونا گفت: بیماری کرونا همچنان در قم جولان می‌دهد و رسانه‌ها باید به این امر توجه داشته باشند، به‌ویژه در رابطه با واکسیناسیون و وجود شایعات، لازم است در راستای شفاف‌سازی و ارتقای سطح آگاهی اهتمام شود.

 رسانه‌ها موضوع ضرورت تزریق واکسن توسط جامعه هدف را شفاف کنند 

سلیمان پور افزود: درواقع رسانه‌ها باید موضوع ضرورت تزریق واکسن توسط جامعه هدف را شفاف کنند، هرچند به نظر می‌رسد اکثریت جامعه واکسن را پذیرفته‌اند، اما عده‌ای تحت تأثیر تبلیغات سوء هستند.

وی تصریح کرد: افرادی که واکسن دریافت می‌کنند نیز باید ماسک بزنند و مسائل بهداشتی را رعایت کنند و اگرچه واکسن موجب ایمن‌سازی بدن می‌شود، اما ویروس مرتب در گردش است و باید مراقب بود.

معاون استاندار قم اظهار داشت: تعداد بستری‌ها و مرگ‌ومیرها پایین آمده است اما باید واکسن برای افراد سالمند به‌موقع تزریق شود تا بتوانیم گروه سنی ۶۰ سال به بالا را تحت پوشش قرار دهیم و تعداد مرگ‌ومیرها کاهش یابد.

وی بیان کرد:عمده افرادی که جان خود را از دست دادند در میانگین سنی بالای ۵۰ سال قرار داشتند و ضروری است افراد سالمند تحت پوشش کامل جهت تزریق واکسن قرار بگیرند.

سلیمان پور همچنین جنایات اخیر در افغانستان و غزه را محکوم و عنوان کرد، در دنیای اسلام از فلسطین تا افغانستان شاهد جنایات فجیعی است که رفع آن مستلزم وحدت و مواضع مشترک تمام‌ کشورهای اسلامی است.