هشدار افزایش مصرف برق در قم

در این اطلاعیه که نسخه ای از آن روز دوشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: به اطلاع هم استانی های گرامی می رساند بنابر اعلام دبیرخانه مدیریت پیک بار کشور میزان مصرف برق در استان قم از سقف مجاز عبور کرده و احتمال قطع اضطراری برق در برخی از مناطق، از جمله در […]

در این اطلاعیه که نسخه ای از آن روز دوشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: به اطلاع هم استانی های گرامی می رساند بنابر اعلام دبیرخانه مدیریت پیک بار کشور میزان مصرف برق در استان قم از سقف مجاز عبور کرده و احتمال قطع اضطراری برق در برخی از مناطق، از جمله در مناطق صنعتی و کشاورزی استان می رود.

این اطلاعیه تاکید کرده است: از مردم عزیز درخواست داریم به منظور پایداری در تامین برق شبکه از استفاده غیر ضروری برق به ویژه در ساعات اوج مصرف پرهیز کنند.

امسال به دلیل گرمای هوا، مصرف برق ۲۲ درصد در کشور افزایش و به دلیل کاهش بارندگی، ظرفیت نیروگاه‌های برق‌آبی ۳۴ درصد کاهش یافته‌است. ۹۸۸ مگاوات نیاز مصرف قم است.

۴۱۵ هزار و ۲۱۰ مشترک خانگی درقم وجود دارد که از این تعداد، ۱۹ هزار و ۵۳۰ مشترک پرمصرف، ۲۹۹ هزار و ۲۲ مشترک خوش مصرف و ۹۶ هزار و ۶۵۸ مشترک کم‌مصرف هستند./