به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام یحیی کمال مدیر کل تبلیغ عمومی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به اعزام بیش از ۵ هزار مبلغ در ماه مبارک رمضان توسط دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تصریح کرد: این اعزام‌ها در […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام یحیی کمال مدیر کل تبلیغ عمومی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به اعزام بیش از ۵ هزار مبلغ در ماه مبارک رمضان توسط دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تصریح کرد: این اعزام‌ها در قالب گروه‌های تبلیغی، انفرادی برادران و خواهران مبلغ به سراسر کشور و از جمله مناطق محروم، مناطق مشترک انجام شده است.

وی گفت: امسال ۱۸۵ گروه تبلیغی با برنامه‌های گروهی خود در بوستان‌ها و محلات شهرستان‌های مختلف با رعایت کلیه مصوبات ستاد ملی کرونا تا حد امکان فعالیت‌های تبلیغی همچون برگزاری طرح تفسیر و تلاوت قرآن کریم و برنامه‌های ویژه کودک و نوجوان و محافل خانگی در طرح امداد فرهنگی شهید سردار سلیمانی فعالیت داشتند.

حجت الاسلام یحیی کمال با اشاره به شرایط وجود بیماری کرونا در کشور گفت: از سال ۹۸ که متأسفانه ویروس منحوس کرونا، شرایط عادی کشور را تغییر داد، اعزام‌های حضوری به دلیل این بیماری کاهش یافته ولی فعالیت تبلیغی در فضای مجازی صورت گرفت.

وی ادامه داد: نزدیک ۳ هزار نفر از مبلغان با همکاری معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه در فضای اینترنتی مشغول به امر مقدس تبلیغ شدند.

مدیر کل تبلیغ عمومی دفتر تبلیغات اسلامی از همکاری با مرکز ملی پاسخگویی خبر داد و گفت: امسال با همکاری مرکز ملی پاسخگویی از طریق نرم افزار پاسخگو بیش از ۲ هزار نفر از مبلغان با مراجعه به این نرم افزار از پاسخگویی کارشناسان برخط این مرکز بهره مند شدند.

وی افزود: همچنین با توجه به ضرورت و اهمیت توانمند سازی مبلغان اعزامی و بروز رسانی اطلاعات و آگاهی‌های آنان از سوی اداره تأمین محتوای معاونت فرهنگی و تبلیغی این دفتر، ره توشه‌هایی در قالب ره توشه عمومی، ویژه مناطق مشترک، ره توشه خواهران و ره توشه ویژه انتخابات ۱۴۰۰ تهیه و به صورت کتاب و بار گزاری فایل آن در سامانه بلاغ در اختیار مبلغان قرار گرفته است.

مدیر کل تبلیغ عمومی دفتر تبلیغات اسلامی ادامه داد: همچنین نشست‌های آموزشی و توجیهی قبل از اعزام رمضان از سوی مرکز آموزش‌های کاربردی دفتر با حضور اساتید و کارشناسان با توجه به شرایط کرونایی در کشور به صورت مجازی برگزار گردید.