تحریف‌های اسلام با ظهور امام زمان(عج) اصلاح می‌شود

حجت الاسلام علیرضا مستشاری همزمان با هفته‌ی وحدت با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز، با اشاره به این‌که روایات بسیاری در خصوص عصر ظهور امام زمان (عج) وجود دارد، اظهار کرد: امام زمان(عج) بعد از ظهور، دین جدیدی را به مردم تشریح می‌کند که متفاوت با تمامی ادیان بوده و حتی با گفتار برخی آخوندها […]

حجت الاسلام علیرضا مستشاری همزمان با هفته‌ی وحدت با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز، با اشاره به این‌که روایات بسیاری در خصوص عصر ظهور امام زمان (عج) وجود دارد، اظهار کرد: امام زمان(عج) بعد از ظهور، دین جدیدی را به مردم تشریح می‌کند که متفاوت با تمامی ادیان بوده و حتی با گفتار برخی آخوندها نیز هم‌خوانی نخواهد داشت. 

وی با اشاره به روایتی در خصوص سیره حضرت حجت(عج)، گفت: به گفته‌ی امام صادق (ع)، امام زمان (عج)  بعد از ظهور، تمامی ادیان پیشین را از بین خواهد برد؛ همان‌طور که حضرت محمد (ص) با ابلاغ رسالت الهی، زنده به گور کردن دختران و بت پرستی را به عنوان کار اشتباه و غلط منهدم کرد،  امام زمان (عج) نیز اسلامی را که ما می‌شناسیم را منهدم می‌کند. 

وی با استناد بر روایت دیگری، افزود: امام برخی از اعمالی که به خیال ما، بی دینی محسوب می‌شود را جزو آموزه‌های دینی می‌شمارد که این امر بیانگر وجود اختلاف بسیاری بین اسلام ما و اسلام امام (عج) است، اما در حقیقت، این دین جدید همان سنت پیامبر(ص) بوده که پس از گذشت ۱۴۰۰ سال تحریف شده است. 

مستشاری با بیان این‌که مسلمانان شیعه و سنی که حدود یک میلیارد نفر از جمعیت دنیا را شامل می‌شوند، از نظر علمی، صنعتی، تکنولوژی، طب و دیگر حوزه‌ها عقب مانده‌اند، تشریح کرد: علاوه بر علوم طبیعی و علوم مهندسی در علوم انسانی که باید حرفی برای گفتن داشته باشیم  نیز نسبت به ادیانی هم‌چون بودایی، مسیحیت و یهودی بسیار عقب مانده‌ایم؛ غربی‌ها در خصوص برخی موضوعات جامعه شناسی، روانشناسی و حتی اقتصاد، بحث‌هایی انجام می‌دهند که ما طلبه‌ها حتی عنوان آن بحث را هم متوجه نمی‌شویم. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از ایسنا، مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد قم ادامه داد: با وجود این‌که هیچ کلمه‌ای به متن قرآن کریم کم یا اضافه نشده اما محتوای آن دچار انحراف شده است، به بیان دیگر بخشی از آیات الهی مسکوت مانده و تاکنون گفته نشده اما بخشی به صورت مکرر خوانده می‌شود حتی در امر ترجمه برخی آیات الهی نیز تحریف ایجاد شده است.

وی با استناد به یافته‌های خود از احادیث و روایات، ادامه داد: سه تحریف اصلی در دین اسلام روی داده که باید اصلاح شود. 

وی افزود: جدایی دین از سیاست یکی از علل مهم عقب ماندگی جهان اسلام است که باعث تحریف در ماهیت اسلام شده است، دین را با دوری از سیاست، مقدس‌تر می‌دانند و آخوندی که از سیاست حرف نمی‌زند را فردی مذهبی تر تصور می‌کنند در حالی که کل سوره مائده، انفال و توبه متنی سیاسی دارند اما دچار تحریف محتوایی شده و مسکوت ماندند.

مستشاری اظهار کرد: خلافت بدون وقفه امیرالمومنین (ع)  پس از پیامبر (ص) و اعتقاد به مهدویت، از وجوه تمایز شیعه با سایر مذاهب است، مهدویت به معنای اعتقاد به امام زنده غایب با هویت مشخص است که شیعیان در انتظار ظهور وی و برپایی حکومت عدل جهانی هستند. 

وی با بیان این‌که تحریف دیگر اسلام، جدایی دین از علم است، افزود: علمی که در حوزه علمیه‌ها تدریس می‌شود را دینی و علمی مانند فیزیک یا شیمی را که در دانشگاه‌ها ارائه می‌شود را غیر دینی می‌دانند و یا فردی که با زبان عربی یا کلام خدا سروکار دارد را دینی نامیده و کسی را که فعل خدا را بررسی کرده و در خلقت تدبر می‌کند را غیردینی خطاب می‌کنند، درحالی که فرمول‌های فیزیک یا اصول شیمی نیز به دستور خدا ایجاد شده‌ و بین علم دینی و غیردینی تعارضی وجود ندارد.  

وی با بیان این‌که سومین تحریف اسلام، جدایی دین از دنیا است، تشریح کرد: فقر را نشانه ایمان می‌دانیم زیرا فقط آیاتی در مورد وابستگی و بدگویی به دنیا را خوانده‌ایم، در حالی که آیات فراوانی نیز در خصوص تولید ثروت و پول در قرآن کریم وجود دارد که مطرح نشده است. 

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد قم متذکر شد: اشخاصی که با انقلاب مخالف هستند، دین را خراب نکنند، ابتدا دین را به درستی معنا کرده و سپس به بحث در مورد آن بپردازید. 

انتهای پیام