موشک‌باران نیروگاه هسته‌ای دیمونا نشانه پیروزی جبهه مقاومت است
موشک‌باران نیروگاه هسته‌ای دیمونا نشانه پیروزی جبهه مقاومت است

آیت الله علی رضا اعرافی روز سه شنبه در دومین همایش مجازی کنگره بین المللی قدس شریف در قم، با بیان اینکه گنبد آهنین اسرائیل در برابر موشک های جبهه مقاومت به گنبد خشتی تبدیل شد، اظهار داشت: با آزادسازی قدس شریف خداوند عزت مسلمانان و خواری و ذلت منافقان را رقم خواهد زد. به […]

آیت الله علی رضا اعرافی روز سه شنبه در دومین همایش مجازی کنگره بین المللی قدس شریف در قم، با بیان اینکه گنبد آهنین اسرائیل در برابر موشک های جبهه مقاومت به گنبد خشتی تبدیل شد، اظهار داشت: با آزادسازی قدس شریف خداوند عزت مسلمانان و خواری و ذلت منافقان را رقم خواهد زد.

به گفته وی، اگر بخواهیم آنچه را که هم اکنون اتفاق می‌افتد بشناسیم باید بدانیم در گذشته و به ویژه در هفت دهه گذشته چه اتفاقاتی افتاده است؛ زمانی که ستمگری رژیم صهیونیستی به جایی رسید که بر اساس سیاست استکباری خود، می خواست سرزمین‌های امت اسلامی را از نیل تا فرات تصرف کند و سلطه صهیونیسم غاصب و ظالم را بر ملت‌های منطقه حاکم نمایند تا بتوانند با ایجاد ارتشی نابودگر، جغرافیای خود را در منطقه ما توسعه دهند لذا سعی کردند یک نیروی نظامی قوی و بی رحم را داشته باشند تا به راحتی دست به فساد روی زمین بزنند.

اعرافی ادامه داد: آنچه که توانست جلوی این تجاوز به جهان اسلام را بگیرد همان روحیه جهاد جوانان و بیداری علمای با ایمان و فتواهای علمای جهان اسلام است که در رابطه با وجوب جهاد با اشغالگران سرزمین فلسطین و همه جای عالم اسلامی صادر گردید و این جهاد تا پیروزی نهایی و نابودی غده سرطانی صهیونیزم از سرزمینهای مقدس اسلامی ادامه خواهد داشت.

مدیرحوزه های علمیه کشور یادآور شد:  این فتاوی و موضع گیری های حامی مقاومت و مخالف استکبار همچنان ادامه دارند و مؤسسات دینی و مراجع معظم تقلید در قم و نجف و بویژه موضع گیری های حکیمانه حضرت آیت الله العظمی سیستانی در دیدار با پاپ مؤید این مدعاست و ما به عنوان حوزه علمیه و با پیروی از مراجع معظم تقلید و مقام معظم رهبری با صراحت اعلام می نماییم که دفاع از حقوق ملت فلسطین و مبارزه با اشغالگران غاصب فلسطین و سایر سرزمین های اسلامی یک واجب شرعی است.

عضو فقهای شورای نگهبان رهبری اضافه کرد: همه ساله در روز جهانی قدس که یادگار با برکت امام خمینی(ره) است، لازم است یادی از برادرانمان و خواهران و فرزندان جهان اسلام و همه کسانی که در راه آزادی مسجد الاقصی و فلسطین شهید شدند بنماییم همچنانکه لازم است مردم عزیز فلسطینی را که مجبور به ترک دیار خود شدند ولی برای بازگشت به وطنشان لحظه شماری می کنند فراموش نکنیم و این حق آنان است که هرگز این حق از بین نخواهد رفت.

اعرافی خاطرنشان کرد: از زمان اشغال فلسطین تاکنون همه این جنایت ها جلوی چشم جهانیان و با حمایت قدرتهای بزرگ جهانی و همراهی برخی رژیم‌های عربی و اسلامی از طرف رژیم صهیونیستی اتفاق می افتد.

وی اظهار داشت:  در حالیکه در گذشته گروهها و دولتهای سازشکار سازش خود را با دشمن صهیونیستی مخفیانه انجام می دادند ولی اکنون چهره واقعی آنها برای همه روشن شده است زیرا این رژیم‌ها امروزه دست به علنی سازی روابط خود با صهیونیستهای اشغالگر نموده اند و برای صهیونیست ها دست افشانی کرده و سفارت رژیم صهیونیستی در کشورهای عربی را بدون هیچ‌گونه حیایی افتتاح می نمایند و وقیحانه می گویند باید صهیونیست ها در وطن خود سکنا گزینند.

رییس دومین کنگره بین المللی قدس شریف خطاب به جوانان کشورهای اسلامی تاکید کرد: به زودی این سازشکاران و اربابان آنها از این کار خیانت آمیز خود پشیمان خواهند گشت و این وعده پشیمانی پیام صریح  خداوند در آیات قرآن کریم است.

امام جمعه موقت قم گفت: امروز ما شاهد تغییر معادلات منطقه ای هستیم از طرفی فلسطین دوباره به نماد دعوت و مقاومت اسلامی تبدیل می شود و از طرف دیگر محور مقاومت تاکتیک های خود را علیه دشمن صهیونیستی تغییر داده و در حقیقت می توان گفت زمان و دوران شکست ها سپری شده و دوره پیروزی ها شروع شده است.

اعرافی تصریح کرد: اگر در گذشته شاهد بودیم تانکهای رژیم صهیونیستی که می گفتند شکست ناپذیرند به وسیله ای برای جابجایی اجساد سربازان رژیم صهیونیستی تبدیل شده اند، امروز شاهدیم که موشک‌های مقاومت مراکز مهم و زیرساختهای رژیم صهیونیستی را هدف قرار می دهند.

وی یادآور شد:  شکی نیست اینها همه نشانه های پیروزی مقاومت است که کرامت و عزت را به امت اسلامی بازخواهد گرداند. امروز همه پیش‌بینی‌ تغییر کرده است و دشمن صهیونیستی از گذشته ضعیف تر شده است.

اسرائیل ناامن شده است

رییس دومین کنگره بین المللی قدس شریف گفت: در داخل رژیم آتش رزمندگان مقاومت به صحرای نقب و کارخانه ها و نیروگاههای داخلی آنها رسیده و امنیت داخلی آنها را بر هم زده است.

وی ادامه داد: امروز  با تمامی این پیروزی ها و تغییرات استراتژیک، دشمن به حیله جدیدی که ناشی از استکبار آمریکا و صهیونیسم است روی آورده و تمام پروتکل‌های بین المللی و سازمان ملل متحد و شورای امنیت را زیر پا می گذارد و نخست در تلاش برای توطئه تحمیل راهبرد عادی سازی روابط است که برخی از کشورهای مرتجع منطقه سردمدار آن هستند.

اعرافی گفت: ثانیا تلاش برای تفرقه افکنی میان فرزندان امت اسلامی از طریق تشکیل و احیای مجدد گروههای تروریستی و تکفیری را در دستور کار خود دارد و  از طریق طرحها و توطئه های پیچیده سعی در تضعیف محور مقاومت دارد.

وی اضافه کرد: رژیم صهیونیستی همچنین تلاش می کند میدان مقاومت را از فلسطین به درون سایر کشورهای اسلامی منتقل کند که مثال سوریه، یمن و عراق نمونه هایی از همین توطئه هستند وهمچنین زیرساختهای برخی کشورها را بمباران می نماید و علمای بلاد مسلمین را به شهادت می رساند تا جایی که به سرزمین های سوریه تجاوز کرده در حالیکه برخی از کشورهای عربی به رژیم صهیونیستی  اجازه می دهند که سفارتش را در کشورشان افتتاح نماید و این نهایت ذلت و خواری و سازشکاری می باشد.

اعرافی عنوان کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی فکر می‌کردند با به شهادت رساندن سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان قویترین شخصیت کاریزماتیک و نظامی که وجود آنان را تهدید می کند می توانند مقاومت را تضعیف کنند ولی ما امروز شاهد به ثمر رسیدن خون پاک آن شهید بزرگوار هستیم.

وی بیان کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب و بر پایی نظام جمهوری اسلامی در ایران هم رهبری و هم حکومت و همچنین ملت فریاد زده و از حقوق ملت فلسطین دفاع نمودیم و این فریاد برخاسته است از مبانی و اعتقادات و فقه اسلامی ماست که بر نصرت و یاری مظلوم و همچنین ایستادگی در مقابل ظالم تصریح دارد .

اعرافی اظهار کرد: همچنین قانون اساسی جمهوری اسلامی بر این امر تاکید می نماید و ما بار دیگر ما تاکید می‌ نماییم که قضیه فلسطین فقط یک راه حل از دو راه حلی که ذکر کرده ایم دارد و آن راه حل منطبق است با واقعیت و حکم عقل و منطق سلیم و همچنین قوانین بین المللی و کرامت ملت‌های آزاد اندیش.

راه حل مساله فلسطین

وی با اشاره به راه حل مساله فلسطین گفت: راه حل اول همان است که جمهوری اسلامی ایران آن را پیشنهاد نمود و توسط مقام معظم رهبری بیان گردید که در بر گیرنده حقوق تمامی ملت فلسطین از همه ادیان و طوایف می باشد و این راه حل به دبیرخانه سازمان ملل نیز ارائه گردید و آن برگزاری رفراندوم آزاد و همگانی که تمامی فلسطینی‌های اصلی در آن شرکت می نمایند تا سرنوشت خود را طبق آنچه که در اسناد سازمان ملل ارائه شده است تعیین نمایند و ما اطمینان داریم که این راه حل منجر به تشکیل دولت فلسطینی در همه سرزمین های فلسطین می شود و به محاکمه همه مجرمین صهیونیست که در دهه‌های گذشته جنایت مرتکب شده‌اند منجر خواهد شد.

وی ادامه داد: راه حل دوم استمرار خط جهاد و مقاومت است که مبتنی بر مبانی عقلی  و فطری انسان و مبانی دفاع مشروع ضد اشغالگر است که این حقی است برای مردم فلسطین سوریه و لبنان که باید با کمک همه کشورهای مسلمان و امت اسلامی این مسیر ادامه و این این حق طبیعی و مسلم هر ملتی است که در برابر اشغالگران سرزمین و مقدساتش مقاومت کندو بر این مبنا لازم است همه کشورهای اسلامی قبول مسئولیت نموده و هر آنچه که در توان دارد ملت فلسطین را در مسیر مبارزه با صهیونیستهای اشغالگر کمک و مساعدت نمایند.

اعرافی در ادامه با تاکید بر مسائل مهمی که امت اسلامی باید از دولت های خود مطالبه کنند، اظهار داشت: قطع همه روابط اقتصادی تجاری و فرهنگی با رژیم صهیونیستی و تحریم تولیدات آن، قطع ارتباطات سیاسی و بستن سفارت های اسرائیل در همه کشورها و تاکید بر مبارزه با اسرائیل، خروج از معاهدات نگین سازش و کنار نهادن سیاست افتتاح سفارت های اسرائیل  در سرزمینهای اسلامی و ارائه کمک مالی و اقتصادی به مقاومت فلسطین و لبنان و سوریه و دیگر کشورهای اسلامی بخشی از این مطالبات است.

رییس دومین کنگره بین المللی قدس شریف ادامه داد: ترک همه نوع گفتگو و روابط و سازش پنهان و آشکار با اسرائیل، درخواست اعمال فشار بر همه کشورها جهت قطع ارتباط و کمک به اسرائیل، کنار گذاشتن اختلافات نژادی ای و مذهبی جهت آمادگی برای مبارزه با اسرائیل، ابراز انزجار  صریح و واضح از همه نوع سازش، اعلام رسمی روز قدس به عنوان روز جهانی قدس در همه کشورها و بازگشت سوریه به جایگاه خود در جامعه کشورهای عربی مسائل مهم دیگری است که باید بصورت جدی توسط دولت و سازمان های اسلامی دنبال شود.

وحدت اسلامی نیرنگ صهیونیست‌ها را خنثی می کند

وی در ادامه عنوان کرد: حوزه های علمیه ایران و بر گرفته از تعالیم اسلامی و قرآن کریم و سنت نبوی شریف و پیروی از مراجع تقلید و مقام معظم رهبریایمان دارد که وحدت امت اسلامی می تواند جلوی نیرنگ های دشمنان را بگیرد.

اعرافی با تقدیر از مواضع آیت الله سیستانی در دیدار با پاپ فرانسیس افزود: حوزه های علمیه و بر مبنای تعالیم اسلامی و رهنمودهای مراجع تقلید مسئله دفاع از فلسطین و قدس و مسجد الاقصی را یک واجب دینی و شرعی می دانند که تا زمانی که اشغالگری وجود دارد مبارزه نیز ادامه است.

وی ضمن ارائه پیشنهاداتی برای تقویت جبهه مقاومت و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس، گفت: تلاش تمام ملت مسلمانان در جهت امت اسلامی، کنار گذاشتن اختلافات و تفرقه و افزایش روحیه گفت و گو و تعامل، دوری از عصبیت و افراط گرایی، جلوگیری از قدرت گرفتن دوباره گروه های تکفیری و حمایت از مقاومت کشورهای فلسطین و لبنان مورد توجه قرار بگیرد.

رییس دومین کنگره بین المللی قدس شریف ادامه داد: احیای هویت اسلامی و بازگشت به آرمانهای اسلامی، خودداری از سازش و همکاری با دشمنان اسلام ، مبارزه با اشغالگری و تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی و خودداری از اهانت به شخصیتهای مذاهب و ادیان  به عنوان توطئه های دشمنان بیش از گذشته مورد توجه باشد.

اعرافی در بخش پایانی صحبت های خود گفت: امت اسلامی باید همه انواع توطئه ها و سازش هارا مردود دانسته و بر ضرورت یاری ملت فلسطین که در مسیر مقاومت  جهت مبارزه با نقشه های امپریالیسم آمریکا و صهیونیسم قدم بر دارد تا رهایی آخرین وجب از سرزمین های اسلامی در جهان مانند سرزمین های آذربایجان و در راس آن ها قدس شریف تأکید می کنیم و این یک واجب دینی و اعتقادی و اخلاقی و تمدنی بزرگ است که محدود به زمان یا مکانی خاصی نخواهد بود.

گفتنی است دومین کنگره بین المللی قدس شریف ساعتی پیش آغاز شد و به مدت دو روز با سخنرانی ۳۰  شخصیت علمی و فرهنگی از کشورهای ایران، فلسطین، مالزی، هند، افغانستان، پاکستان، فرانسه، آرژانتین، عراق، ترکیه، شیلی، امارات، لبنان، سوریه، انگلیس، کانادا و تونس ادامه می‌یابد. /