۹۲ درصد ‌کاندیداهای انتخابات شوراها در قم تائید صلاحیت شدند
۹۲ درصد ‌کاندیداهای انتخابات شوراها در قم تائید صلاحیت شدند

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم‌، بیژن سلیمان پور ظهر امروز در جلسه ستاد اطلاع‌رسانی استان در خصوص اهمیت حضور رسانه در ارتقای سطح آگاهی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهار داشت: نباید تصور شود باوجود واکسن، دیگر نیازی به رعایت پروتکل‌ها نیست، زیرا […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم‌، بیژن سلیمان پور ظهر امروز در جلسه ستاد اطلاع‌رسانی استان در خصوص اهمیت حضور رسانه در ارتقای سطح آگاهی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهار داشت: نباید تصور شود باوجود واکسن، دیگر نیازی به رعایت پروتکل‌ها نیست، زیرا افرادی که واکسن می‌زنند هرچند سستم بدنی‌شان مقاوم است اما امکان ناقل بودن وجود دارد و باید مراعات کنند.

معاون استاندار قم در مورد محدودیت‌ها بیان کرد: چند هفته گذشته تاکنون، محدودیت‌ها تمدیدشده و گروه‌هایی تعطیل هستند، اما هنوز بخش‌هایی رعایت نمی‌کنند و مجبور به تمدید محدودیت‌ها هستیم.

وی عنوان کرد: علی‌رغم اهمیت توسعه خدمات غیرحضوری، در ارائه خدمات الکترونیک در قم، هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده‌ایم و باید با همراهی دستگاه‌ها و کمیته نظارت دراین‌باره اقدام شود.

سلیمان پور تصریح کرد: اگر پروتکل‌ها در اصناف و یا ادارات به‌خوبی رعایت نمی‌شود، باید از طریق خبرنگاران این مسائل منتقل شود، ما به دنبال مچ‌گیری نیستیم و رسالت خطیرمان، حفظ جان مردم است.

برگزاری هرگونه تجمع و دورهمی داوطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا ممنوع استنماینده ولی‌فقیه در کردستان: زمینه حضور پرشور مردم در انتخابات ۱۴۰۰ فراهم شود/مردم شایسته بهترین خدمت‌ها هستند

وی خاطرنشان کرد: رعایت پروتکل‌ها بسیار مهم است و حتی علما فرمودند اگر کسی این دستورالعمل‌ها را رعایت نکند، نقض شرعی به شمار می‌رود و اگر موجب مرگ کسی شود، مرتکب قتل شده است.

معاون استاندار قم در مورد انتخابات نیز گفت: در حال حاضر شرایط برگزاری انتخابات پرشور و باشکوه با حفظ سلامت مردم درقم مهیا و همه برنامه‌های انتخاباتی طبق تقویم زمان‌بندی در حال اجراست.

وی افزود: هماهنگی خوبی میان دستگاه‌های اجرایی و نظارتی در برگزاری این حماسه ملی وجود دارد و ۹۲ درصد از کاندیداهای قم، تائید صلاحیت شدند و رقابت خوبی میان طیف‌های مختلف در قم وجود دارد که از حیث تنوع و تکثر نامزدها در عرصه انتخابات شوراها،در وضعیت مناسبی به سر می‌بریم.

سلیمان پور عنوان کرد: در شورای شهر ۴۹۰ نفر کاندید بودند و ۱۵ انصراف داشتند و ۲۵ نفر در حدود ۵ درصد در هیات اجرایی رد صلاحیت و ۴۵۰ نفر تائید شدند، همچنین در هیات نظارت شهرستان ۱۴ نفر رد صلاحیت شده که درمجموع ۴۳۶ نفر وارد رقابت می‌شوند.

وی در موردبررسی وضعیت اعتراضات نیز بیان کرد: نامزدهای معترض به نتیجه تائید صلاحیت خود می‌توانند از هشتم تا دوازدهم اردیبهشت‌ماه اعلام کنند و نتیجه قطعی تا بیست‌ویک اردیبهشت‌ماه مشخص می‌شود.

معاون استاندار قم با اشاره به افزایش ده‌درصدی شعب اخذ رای استان تصریح کرد: در جهت برگزاری انتخابات، امکانات لازم ازجمله اقلام بهداشتی موردنیاز در شعب رای در استان قم مهیا شده است، ضمن اینکه تمامی عوامل برگزاری انتخابات در استان قم تست کرونا می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان با سرمایه‌گذاری کلان درصدد ناامید کردن مردم در انتخابات هستند و وقتی به نتیجه نرسیدند می‌خواهند با ایجاد ترس از کرونا، موجب کاهش مشارکت مردم در انتخابات شوند.