معطلی ۹ ماهه انحراف ترافیک کیوانفر قم در وزارت کشور
معطلی ۹ ماهه انحراف ترافیک کیوانفر قم در وزارت کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، عبدالله جلالی در جلسه رسمی و علنی امروز شورای اسلامی شهر و در پی سخنان یکی از اعضا مبنی بر ضرورت ارائه پیشنهاد به وزارت کشور در موضوع حسابرسی های مربوط به مدیریت شهری تصریح کرد: اگر قرار بود وزارت کشور […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، عبدالله جلالی در جلسه رسمی و علنی امروز شورای اسلامی شهر و در پی سخنان یکی از اعضا مبنی بر ضرورت ارائه پیشنهاد به وزارت کشور در موضوع حسابرسی های مربوط به مدیریت شهری تصریح کرد: اگر قرار بود وزارت کشور درباره این موضوعات چاره اندیشی کند، نباید نامه انحراف ترافیک پروژه شهید کیوانفر قم را ۹ ماه معطل نگاه دارد.

وی اضافه کرد: جالب این است که این درخواست از سوی شورا و شهرداری قم نیز به وزارت کشور ارسال نشده، بلکه استانداری قم نسبت به ارسال این نامه اقدام کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم در حالی این سخنان را بر زبان آورد که حسین اسلامی به عنوان یکی از اعضای این شورا خواستار ارائه پیشنهاد از سوی شورای اسلامی شهر قم به وزارت کشور مبنی بر تعیین تکلیف حسابرسی مدیریت شهری در سطح کلان و در مسیر عدم اختصاص نمرات منفی بی دلیل در این موضوع به شهرداری ها شد.

همچنین در این باره شهردار قم نیز در نشست امروز شورای اسلامی شهر بیان کرد: سالیانی است که چالش بین سازمان شهرداری ها و سازمان حسابرسی در این موضوع وجود دارد و متأسفانه اقدامی برای رفع این معضل انجام نشده است، در حالی که وزارت کشور باید این معضلات را حل و فصل کند.

سید مرتضی سقائیان نژاد افزود: اقداماتی برای دولتی کردن شهرداری ها انجام شده و شهرداری ها موظف به فعالیت بر اساس بخشنامه های وزارت کشور هستند، در حالی که تعارض ها و تناقض هایی نیز در این زمینه هست که لاینحل باقی مانده است.

وی در عین حال اذعان کرد: متأسفانه باید اعتراف کرد که دود این تناقض ها و تعارض ها به چشم شهرداری ها می رود، در حالی که لازم است تا این مسائل در سطح کلان مورد حل و فصل قرار گیرد.