کمترین رد صلاحیت نامزدهای شورای شهر در قم
کمترین رد صلاحیت نامزدهای شورای شهر در قم

بیژن سلیمان پور، معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم، در جلسه شورا اطلاع رسانی استان قم با بیان اینکه تعامل خوبی بین بخش‌های مختلف وجود دارد، عنوان کرد: بررسی صلاحیت نامزدها انتخابات شورای های اسلامی انجام شده است و برخی استان‌ها با مشکل رد صلاحبت نامزدها مواجه هستند تا جایی که حد نساب انتخابات را  […]

بیژن سلیمان پور، معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم، در جلسه شورا اطلاع رسانی استان قم با بیان اینکه تعامل خوبی بین بخش‌های مختلف وجود دارد، عنوان کرد: بررسی صلاحیت نامزدها انتخابات شورای های اسلامی انجام شده است و برخی استان‌ها با مشکل رد صلاحبت نامزدها مواجه هستند تا جایی که حد نساب انتخابات را  از دست داده اند؛ اما در استان قم این گونه نیست.
وی افزود: درانتخابات شورای شهر اسلامی ۴۹۰ نفر نامزد انتخاباتی داشتیم که ۱۵ نفر انصراف دادند و در بررسی صلاحیت، هیئت اجرایی انتخابات ۲۵ تن و هیئت نظارت نیز ۱۴ تن را رد صلاحیت کرده است. در واقع ۵ درصد از شرکت کنندگان در انتخابات از مجاری ۴ گانه رد صلاحیت شدند.
وی بابیان اینکه استان قم از لحاظ تکثر و تنوع در زمینه رقابت و رعایت قانون در بررسی صلاحیت ها وضعیت بسیار مطلوبی دارد، ادامه داد: هشتم اردیبهشت‌ماه اعلام رد شدن به کاندیدا ابلاغ شد و چهار روز فرصت داشتند به هیئت نظارت استان اعلام  کنند و هیئت نظارت برای اعلام نظر قطعی ۱۰ روز فرصت  دارد.
سلیمان پور با اشاره به اینکه همه شعب اخذ رای را از نظر شرایط بهداشتی تضمین می‌کنیم، بیان کرد: ستاد انتخابات کشور ۴۵۰ میلیون تومان برای تهیه اقلام بهداشتی شعب اخذ رای استان قم اختصاص داده است همچنین ۱۰درصد شعب اخذ را افزایش پیدا کرده است و اپلیکیشنی نیز طراحی شده که به مردم اعلام کند که کدام شعب خلوت است  تا مردم به آن مراجع کنند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار با بیان اینکه دشمن در دو زمینه تلاش می‌کند، اظهار کرد: بیش از ۴۰ سال است که در زمینه اول یعنی نقد نا کارآمدی دستاوردها، نامید کردن مردم، بی تاثیر نشان دادن رای مردم و…فعالیت می‌کنند و می بینند که مردم هنوزعلاقه مند و وفادار به نظام هستند؛ اما زمینه دوم ترس از کرونا است که باید اطمینان بخشی به مردم داده شود که برای تامین استانداردهای بهداشتی درشعب اخد رای همه تلاش مان را می‌کنیم.

انتهای پیام