به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، عباس حلوایی زاده در آیین افتتاح رمپ D  مجموعه پل‌های ۹ دی اظهار داشت:  این طرح توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری قم با پیمانکاری شرکت توسعه و عمران در مدت ۱۳ ماه اجرایی شد. معاون فنی و عمرانی شهرداری قم […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، عباس حلوایی زاده در آیین افتتاح رمپ D  مجموعه پل‌های ۹ دی اظهار داشت:  این طرح توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری قم با پیمانکاری شرکت توسعه و عمران در مدت ۱۳ ماه اجرایی شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با بیان اینکه طول کل پروژه ۲۴۹ متر و طول پل نیز ۷۴ مترمربع است، افزود: عرض عرشه نیز ۸.۷ متر و  عرض آسفالت نیز هفت متر است.

حلوایی زاده با تأکید بر اینکه برای اجرای این طرح عمرانی که به رمپ D پل ۹ دی مشهور است دیوار سازی به طول ۱۹۰ متر طول صورت گرفته است، گفت:  حجم خاکبرداری و خاکریزی نیز شش هزار مترمکعب است و برای این طرح عمرانی نیز سه هزار و ۸۴۰ مترمکعب بتن‌ریزی شده است.

وی از اهداف این پروژه را اتصال مستقیم از خیابان امام رضا علیه‌السلام (به سمت حرم مطهر) و بلوار جمهوری دانست و ادامه داد: احداث این پل سبب کاهش ترافیک ورودی از بلوار امام رضا(ع) به سمت بلوار نیایش و بلوار امین می‌شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم تصریح کرد: برای ساخت این پروژه شش میلیارد تومان هزینه شده و علی‌رغم افزایش قیمت‌ها توانستیم این طرح را در مدت‌زمان خود پس از آزادسازی مسیر توسط شهرداری منطقه دو با کمترین معارض ملکی به پایان برسانیم.

حلوایی زاده خاطرنشان کرد: نکته قابل‌توجه که در طراحی این رمپ دیده‌شده بود، این است که دیواره‌های کوله‌های خاکی حذف و عرشه سازی انجام شد و به جهت اینکه سیما و منظر شهری حفظ و در زیر عرشه آن را داشته باشیم.

بیشتر بخوانید: