مجمع مدرسین: مرحوم حسینی کاشانی از اصول اصیل انقلاب کوتاه نیامد
مجمع مدرسین: مرحوم حسینی کاشانی از اصول اصیل انقلاب کوتاه نیامد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از شنبه شب ایرنا، در این پیام آمده است:  رحلت عالم جلیل‌القدر و مجتهد پرهیزکار، استاد حوزه علمیه قم، حضرت آیت الله سید محمد حسینی کاشانی اعلی الله مقامه موجب تاثر و تاسف گردید. پیام ادامه یافته است: آن مرحوم از جمله عالمان مجاهدی بود که در زندگی زاهدانه […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از شنبه شب ایرنا، در این پیام آمده است:  رحلت عالم جلیل‌القدر و مجتهد پرهیزکار، استاد حوزه علمیه قم، حضرت آیت الله سید محمد حسینی کاشانی اعلی الله مقامه موجب تاثر و تاسف گردید.

پیام ادامه یافته است: آن مرحوم از جمله عالمان مجاهدی بود که در زندگی زاهدانه و حق‌طلبانه خود، از اصول اصیل انقلاب اسلامی کوتاه نیامد.

پیام حاکی است: مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم رحلت آن عالم جلیل‌القدر را به محضر مقدس حضرت بقیه الله الاعظم، مراجع عظام، حوزه علمیه قم، خانواده محترم آن مرحوم، حجج اسلام سید مرتضی و سید مجتبی حسینی کاشانی به ویژه حجت الاسلام و المسلمین آقای محمود علوی وزیر محترم اطلاعات تسلیت می‌گوید و از خداوند متعال در این ماه مبارک رمضان برای آن مرحوم، رحمت، مغفرت و حشر با ائمه اطهار علیهم السلام و برای همه بازماندگان صبر و اجرجزیل خواستار است.

درهمین حال دهها تن از اساتید و فضلای حوزه علمیه قم نیز با امضای بیانیه ای ضمن تجلیل از مقام علمی و مبارزاتی مرحوم حسینی کاشانی، رحلت این عالم ربانی را تسلیت گفتند. 

آیت‌الله سید محمد حسینی کاشانی از استادان برجسته حوزه علمیه قم، ششم اردیبهشت‌ماه جاری دارفانی را وداع گفت.

این عالم مجاهد در زمره شاگردان حضرت امام (ره) بود، و نمایندگی مجلس خبرگان رهبری در دوره نخست را نیز بر عهده داشت.