آیت‌الله استادی: اسلام دین عقل و منطق و مطابق فطرت است
آیت‌الله استادی: اسلام دین عقل و منطق و مطابق فطرت است

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم، آیت‌الله رضا استادی در جلسه درس اخلاق که در دفتر مقام معظم رهبری برگزار شد، اظهار داشت: حضرت خدیجه(س) همه ملک و اموال خود را درراه نشر اسلام بخشید. وی افزود: اسلام دین بدون حساب‌وکتاب نیست و […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم، آیت‌الله رضا استادی در جلسه درس اخلاق که در دفتر مقام معظم رهبری برگزار شد، اظهار داشت: حضرت خدیجه(س) همه ملک و اموال خود را درراه نشر اسلام بخشید.

وی افزود: اسلام دین بدون حساب‌وکتاب نیست و بی‌جهت نیست کسی را بالا ببرد و اگر کسی را بالا ببرد حساب دارد، انبیا دارای درجات هستند هنگامی‌که برخی مطالب را می‌شنویم دقت نکرده و بیان می‌کنیم.

وی گفت: بین ما معروف شده که اسلام با شمشیر امام علی(ع) و اموال حضرت خدیجه (س) پیش رفت و اگر معنای آن این است که شمشیر امیرالمؤمنین(ع) و ثروت حضرت خدیجه (س) در پیشرفت اسلام نقش داشته است درست گفته‌ایم. 

عضو جامعه مدرسین: مسئولان وظیفه و رسالت مهمی برای رفع مشکلات مردم بر عهده‌ دارند

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه بیان کرد: شمشیر و جهاد حضرت علی (ع) و مال حضرت خدیجه(س) در اسلام نقش داشت است ولی در کنار آن اسلام دین فطرت و منطق است، در همه دنیا گرایش به اسلام زیاد شده است و کسی که آن‌سوی دنیا زندگی می‌کند و علاقه‌مند به اسلام و جمهوری اسلامی‌شده چون قرآن را خوانده است و بیان رسول خدا و منطق مطابق فطرت را هر شخص عاقلی باید قبول کند.

 فطرت خداشناسی و خداپرستی و خداجویی در همه انسان‌ها وجود دارد 

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: فطرت خداشناسی و خداپرستی و خداجویی در همه انسان‌ها وجود دارد، این‌گونه نیست که جمهوری اسلامی به کسی پول بدهد و بگوید مسلمان شود بلکه منطق اسلام سبب گرایش به دین مبین اسلام شده است.

وی با تأکید بر اینکه اسلام دین عقل و منطق و مطابق فطرت است، گفت: پیشرفت اسلام نه‌فقط با شمشیر امیرالمؤمنین(ع) و مال حضرت خدیجه(س) رشد کرد بلکه با منطق پیشرفت کرد باید گفته شود مال حضرت خدیجه(س) اثر داشته است و منطق سبب پیشرفت اسلام شد چون اسلام دین منطق است.

آیت‌الله استادی افزود: اسلام دین گفت‌وگو و مباحثه است و رسول خدا و اهل‌بیت (ع) و علمای بزرگ برای ترویج آن گفت‌وگو کرده‌اند، پیشرفت دین اسلام دارای عواملی بوده است که باید موردتوجه باشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: موضوعاتی که عظمت حضرت خدیجه(س) را می‌رساند زیاد است که یکی از آن‌ها زیارت‌نامه‌ها است، در شش زیارت‌نامه در مفاتیح‌الجنان مشاهده کردم که نام حضرت خدیجه(س) آمده است و در کنار حضرت زهرا(س) نام این بانوی پرهیزگار ذکر می‌شود.

استاد حوزه علمیه گفت: امام صادق(ع) و امام باقر(ع) و ما شیعیان و علمای شیعه مادر بودن حضرت خدیجه(س) را برای حضرت زهرا (س)افتخار می‌دانیم و چه عظمتی بالاتر از این‌که حضرت خدیجه(س) مادر حضرت فاطمه(س) است.

وی خاطرنشان کرد: گاهی به برخی از بزرگان آن‌گونه که باید عنایت نمی‌شود و باید بیش از این به حضرت خدیجه (س)پرداخته شود، سال‌ها قبل مراسم بزرگداشتی برای حضرت خدیجه(س) برگزار شد و باید بیش از این به این بزرگوار توجه کرده و حتماً ذکر خیر این بانوی پاک‌دامن سبب خوشنودی رسول خدا و حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) و معصومین(ع) می‌شود.