شهربازی معارفی در قم احداث می‌شود
شهربازی معارفی در قم احداث می‌شود

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم، آیین کلنگ زنی شهربازی معارفی صبح امروز با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری در حاشیه بلوار پیامبر اعظم(ص) برگزار شد.  این شهربازی با سهم سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیارد تومانی سرمایه‌گذار برای فضاسازی داخلی و […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم، آیین کلنگ زنی شهربازی معارفی صبح امروز با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری در حاشیه بلوار پیامبر اعظم(ص) برگزار شد.

 این شهربازی با سهم سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیارد تومانی سرمایه‌گذار برای فضاسازی داخلی و استقرار وسایل بازی ساخته می‌شود و قرار است در این بوستان ۲۵ مجموعه بازی شامل  100 اسباب‌بازی نصب شود.

شهردار قم در این مراسم با اشاره آغاز ساخت شهربازی معارفی اظهار داشت: براین باوریم بازی‌های معارفی می‌تواند در رشد کودکان تأثیرگذار باشد و برای اجرای این طرح نیز با مشارکت سرمایه‌گذار حدود ۵۵ میلیارد تومان هزینه می‌شود.

سید مرتضی سقائیان نژاد با اشاره به استقرار ۲۵ مجموعه بازی شامل ۱۰۰ وسایل بازی در شهربازی معارفی افزود: این یک طرح جدید است و امیدواریم با افتتاح آن به یک الگو تبدیل شود.

وی ابراز کرد: تمام برنامه‌ریزی‌های شهرداری و نرم‌افزاری در ارتباط با نمای ساختمان‌ها، زیباسازی ساختمان‌ها و پروژه‌هایی است که در راستای رفاه مردم باشد.

 احداث شهربازی معارفی با سرمایه‌گذاری ۵۵ میلیارد تومانی 

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم در این مراسم با اشاره به اهمیت اجرای این پروژه، بر تأثیر آن در سرانه فرهنگی و تفریحی قم تأکید و اظهار داشت: شهربازی معارفی در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه کل پروژه با طراحی‌های داخلی به زیربنای هفت هزار و ۵۰۰ مترمربع می‌رسد، ابراز کرد: این پروژه قرار است در مدت ۸ ماه احداث و در اختیار مردم قرار گیرد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به اینکه از شاخص‌های این پروژه، ارتفاع سازه اصلی است خاطرنشان کرد: این طرح در بخش عمرانی  با اعتباری بالغ‌بر ۳۰ میلیارد تومان اجرا می‌شود.

وی از تأمین ۹۵ واحد پارکینگ در این شهربازی خبر داد و تصریح کرد: سهم سرمایه‌گذار به‌منظور فضاسازی داخلی و استقرار وسایل بازی ۲۵  میلیارد تومان پیش‌بینی کرده، که درمجموع ۵۵ میلیارد تومان عملیات عمرانی و سرمایه‌گذاری انجام می‌شود.

حلوایی زاده میزان میلگرد موردنیاز این پروژه را ۴۱۵ تن دانست و ادامه داد: بیش از ۶۲۰۰ مترمکعب بتن‌ریزی در این پروژه انجام خواهد گرفت.

 تلاش برای رفع کاستی‌های شهر قم 

رئیس شورای اسلامی شهر قم نیز در این مراسم اظهار داشت: علی‌رغم اینکه مدت‌ها است مجموعه شهرداری‌ها و مدیریت شهری با مشکلات اقتصادی روبرو بوده و کمتر شاهد پشتیبانی و حمایت دولت بوده‌ایم، اما شهر قم با تعامل و همدلی که بین شورا و شهرداری بوده با بهره‌مندی از ظرفیت‌های مختلف توانسته کارهای بزرگی را انجام دهد.

عبدالله جلالی با بیان اینکه معتقدیم  مردم ما به‌صورت نسبی از عملکرد مجموعه شهری راضی هستند، افزود: این رضایت  طوری است که  امروز وقتی مردم وارد شهر می‌شوند، شاهد یک فضای مطلوب شهری هستند و این در حالی است که چنین فضایی را تاکنون در شهر قم نداشتیم.

وی با تأکید بر اینکه یکی از اقدامات خوبی که انجام‌شده توسعه بوستان‌ها در سطح شهر است ابراز کرد: در سال جاری نیز چند طرح در این زمینه برای بهره‌برداری  پیش‌بینی‌شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم یادآور شد: مدیریت شهری و مجموعه همکاران در شورای شهر و شهرداری تمام سعی و تلاش خود را داشته که در خدمت مردم باشند و از کاستی‌هایی که از سال‌های دور برای شهر قم بوده بتوانند جبران کنند.

گفتنی است بخشی از این بوستان به بازی‌های مرتبط با حوزه مدیریت شهری ازجمله پسماند، حمل‌ونقل و ترافیک، آتش‌نشانی و بحران شهری قرار می‌گیرد تا نسبت به فرهنگ‌سازی اقدام کنند و قرار است این شهربازی در مدت ۸ ماه احداث شود.