بست شرقی حرم مطهر حضرت معصومه(س) توسعه می‌یابد
بست شرقی حرم مطهر حضرت معصومه(س) توسعه می‌یابد

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، سید مرتضی سقاییان نژاد در جلسه رسمی شورای شهر قم که در سالن جلسات این شورا برگزار شد، اظهار داشت: در موضوع بازآفرینی، شهر قم تعطیل است و همواره اعتراض خود را نیز اعلام کردیم. به گفته […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، سید مرتضی سقاییان نژاد در جلسه رسمی شورای شهر قم که در سالن جلسات این شورا برگزار شد، اظهار داشت: در موضوع بازآفرینی، شهر قم تعطیل است و همواره اعتراض خود را نیز اعلام کردیم.

به گفته وی در حال حاضر با توجه به عدم اختصاص اعتبار موردنیاز و همچنین اختلاف‌نظرهای موجود، قدرت میدان‌داری از شهرداری در راستای اجرای طرح‌های مختلف بازآفرینی ازجمله احیای میدان مطهری و اجرای پروژه چهل اختران گرفته‌شده است.

شهردار قم تصریح کرد: در موضوع توسعه بست شرقی حرم مطهر حضرت معصومه(س) نیز، شهرداری به‌هیچ‌وجه دنبال این نیست که این طرح را به‌تنهایی اجرا کند بلکه به دنبال جذب سرمایه‌گذار بوده و این مهم نیز در حال انجام است.

بازآفرینی شهری قزوین زخمی از سوء‌مدیریت دستگاه‌های عمرانی/ بودجه‌ ناچیزی که جذب نشدگیلان سال آینده از اعتبارات بازآفرینی شهری بیشتری بهره‌مند می‌شود۵۷ میلیارد تومان اعتبار دولتی به پروژه‌های بازآفرینی شهر رشت اختصاص یافت

وی با تأکید بر اینکه شهرداری در اجرای برخی طرح‌ها در بافت تاریخی و بافت‌های متعلق به آن همواره به دنبال تعامل و همکاری بوده است، یادآور شد: در این راستا اجرای طرح‌های مختلف را در طرح ۴۸ هکتاری و ۳۲ هکتاری پیش‌بینی و در این زمینه نیز به دنبال اجرای طرح‌های شهری بودیم که متأسفانه تصمیماتی گرفته شد که به‌نوعی اجرای این پروژه‌ها تعطیل شد.

سقاییان‌نژاد به موضوع عدم اختصاص اعتبار به شهرهای زیارتی و تعطیل شدن آن در چند سال گذشته اشاره کرد و افزود: این موضوع نیز سبب شده سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر با مشکلات مختلف مواجه شود .

وی با تأکید بر اینکه نقش سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم حضرت معصومه (س) در بازآفرینی شهری مهم است، گفت: اگر این سازمان تقویت نشود، نمی‌تواند سیاست‌های گذاری شهری را که توسط استانداری تبیین می‌شود به‌خوبی اجرا کند.