به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، در قم مساجد زیادی به نام امام حسن مجتبی علیه السلام بنا گشته است. اما وقتی نام و سراغی از مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام، می‌گیرید در وهله اول یک نام به ذهن متبادر می‌شود. مسجدی با صفا، با […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، در قم مساجد زیادی به نام امام حسن مجتبی علیه السلام بنا گشته است. اما وقتی نام و سراغی از مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام، می‌گیرید در وهله اول یک نام به ذهن متبادر می‌شود. مسجدی با صفا، با گنبد و گلدسته‌ای افراشته که در درگاه ورودی خود قبری را نیز جای داده است. مزار «حاج یداله رجبیان» خیر نیک اندیش و واقف مسجد.

مسجدی که محل تجمع و استقبال عظیم مردم و مراجع و علمای قم از امام خمینی (ره) در بدو ورود ایشان به شهر مقدس قم پس از پانزده سال دوری بوده و امام خمینی (ره)، اولین ملاقات خود را با مراجع طراز اول قم در این مسجد انجام دادند.

اما ساخت این مسجد و تشرف یک معلم قرآن به نام حاج احمد عسکری، داستانی شنیدنی است که این مسجد را شهره کرده و شرف این مسجد را فزونی بخشیده است.

تشرف و ساخت مسجد امام حسن مجتبی علیه‌السلام، دست مایه‌ای برای الهه بهشتی شده تا با قلم خود همکاری دیگری با انتشارات کتاب جمکران رقم زده و «عهد دل» را به رشته تحریر در آورد.

نویسنده‌ای که پیش از این کتاب موفق، جذاب و پر فروش «و آنکه دیرتر آمد» را در کارنامه ادبی خود ثبت کرده است. نویسنده در عهد دل، حال و هوای اثر پیشین خود را حفظ و مخاطب را باحال و هوای امام زمانی و داستانی پر کشش همراه می‌کند.

بر اساس این گزارش، «عهد دل»، به قلم الهه بهشتی در ۸۴ صفحه و با قیمت ۱۴۰۰۰ تومان توسط انتشارات کتاب جمکران چاپ و روانه بازار نشر شد.

برشی از کتاب:
اقامه بستم به نیت دو رکعت نماز حضرت قائم روحی فدا
الفاظ را بی اختیار و با سوز و گداز می گفتم؛ فکر اینکه ممکن است آن سید حضرت بوده باشد چنان بی قرارم کرده بود که بی اختیار اشکم جاری شد و به ناله و فغان افتادم عبارت «الوعده وفا» در ذهنم تکرار می شد به سجده رفتم برای ذکر صلوات، که احساس کردم پشت گردن و پهلویم داغ شد و قلبم به چنان تپشی افتاد که نفسم گرفت؛ موجی از گرما و بوی خوش کنارم به جنبش آمد.کسی نشست. سر از سجده بلند نکردم، اما بی اختیار صلوات را بلند گفتم. صدای آشنا گفت: آقای عسگری! سلام علیکم «الوعده وفا»