برنامه‌های سپاه و بسیج استان قم در هفته عقیدتی سیاسی اعلام شد
برنامه‌های سپاه و بسیج استان قم در هفته عقیدتی سیاسی اعلام شد

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم، حجت‌الاسلام احمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: برنامه‌های سپاه امام علی ابن ابیطالب (ع) در ۴ محور تبیین و ترویج اندیشه‌های شهید مطهری در قالب پاورپوینت و مقاله‌نویسی، تبیین و ترویج نقش عناصر تأثیرگذار در […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم، حجت‌الاسلام احمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: برنامه‌های سپاه امام علی ابن ابیطالب (ع) در ۴ محور تبیین و ترویج اندیشه‌های شهید مطهری در قالب پاورپوینت و مقاله‌نویسی، تبیین و ترویج نقش عناصر تأثیرگذار در تربیت و آموزش‌های عقیدتی، تکریم و تجلیل از برترین‌های تربیت آموزش عقیدتی شامل بسیجیان، سربازان و پایوران و همچنین تکریم و تجلیل از فراگیران برتر پیش‌بینی‌شده است.

وی افزود: معاونت روابط عمومی سپاه استان فراخوان مقاله‌نویسی با موضوع راهکار‌های مشارکت حداکثری در انتخابات و فراخوان عضویت در کانال تربیتی، اخلاقی و معرفتی در پیام‌رسان سروش را ایجاد کرده است.

۱۹۱ تیم نظارتی بسیجی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خراسان شمالی نظارت می‌کنندبیش از ۱۲۷ روحانی از بسیج طلاب استان مرکزی به بیمارستان‌ها اعزام شدندبیش از ۵۰۰۰ بسیجی در قالب طرح شهید سلیمانی در استان مرکزی فعالیت می‌کنند

مسئول معاونت تربیت آموزش عقیدتی سیاسی سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) بیان کرد: برگزاری نقاشی در مقطع ابتدایی با موضوع ماه مبارک رمضان، امیرالمؤمنین (ع) و معلم، مسابقه خطاطی در مقطع متوسطه با موضوع یکی از زیباترین کلام‌های امام علی (ع) و قصه‌گویی یکی از داستان‌های راستان شهید مطهری در قالب کلیپ ازجمله برنامه‌های پیش‌بینی‌شده ویژه دانش آموزان است.

احمدی با اشاره به فرارسیدن چهل و دومین سالگرد شهادت شهید استاد مرتضی مطهری، هفته معلم و هفته عقیدتی سیاسی در سپاه ادامه داد: بعد از شهادت این شهید از ۶ اردیبهشت‌ماه تا ۱۲ اردیبهشت‌ماه، هفته عقیدتی سیاسی و هفته معلم نام‌گذاری شده است.

وی تصریح کرد: فهم و شناخت اسلام ناب مستند، هوشمندی و بصیرت وافر در شناسایی جریان‌های منحرف و شجاعت و بی‌پروایی در برخورد با جریان‌های منحرف؛سه ویژگی شاخص استاد مطهری از نگاه رهبر معظم انقلاب است.

مسئول معاونت تربیت آموزش عقیدتی سیاسی سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) گفت: با توجه به آغاز هفته عقیدتی سیاسی در سپاه، برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در دو بخش سپاه و بسیج استان با توجه به شیوع ویروس کرونا و وضعیت قرمز استان، به‌صورت غیرحضوری و مجازی برگزار می‌شود.

احمدی با اشاره به برنامه‌های سازمان بسیج فرهنگیان در هفته عقیدتی سیاسی بیان کرد: تکریم و تجلیل از معلمان و فرهنگیان به‌ویژه آنان که در ایام کرونا در تعلیم و آموزش نقش مؤثری داشته‌اند، برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی از یکی از کتاب‌های شهید مطهری، تجلیل از خانواده شهدای معلم، جمع‌آوری آثار شهدای فرهنگی جهت برگزاری کنگره شهدای فرهنگی در سال آینده ازجمله این برنامه‌ها است.

وی عنوان کرد: توانمندسازی معلمان، فضاسازی محیطی، تبلیغات تلویزیونی و فضای مجازی و همچنین گل‌باران مرقد شهید مطهری (در صورت امکان) ازجمله برنامه‌های بسیج فرهنگیان است.

مسئول معاونت تربیت آموزش عقیدتی سیاسی سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) خاطرنشان کرد: معاونت سیاسی سپاه استان نشست‌های بصیرتی را به‌صورت محدود  با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در رده‌های بسیج پیش‌بینی کرده است و معاونت فرهنگی اجتماعی فضاسازی سطح شهر و … را عهده‌دار می‌باشد و همچنین در بخش معاونت فرهنگی خانواده؛ برای خانواده‌ها برنامه‌هایی نیز پیش‌بینی‌شده است.