رسیدگی به ۱۲۲ شکایت ثبت شده در سامانه ۱۹۰/بازرسی از ۲۴۸ مطب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، دکتر محمود پرهام با اشاره به عملکرد اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی قم طی شش ماهه اول سال جاری گفت: ۲۴۸ مورد بازرسی و بازدید از مطب های عمومی، متخصصین و دندانپزشکی استان انجام شد و ۳۶ مورد نیز […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، دکتر محمود پرهام با اشاره به عملکرد اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی قم طی شش ماهه اول سال جاری گفت: ۲۴۸ مورد بازرسی و بازدید از مطب های عمومی، متخصصین و دندانپزشکی استان انجام شد و ۳۶ مورد نیز تایید محل مطب و مراکز دفاتر کار صورت گرفت.

وی بیان داشت: طی این مدت از بیمارستان های استان ۴۰ مورد بازرسی انجام و ۱۵۷ مورد نیز بازرسی از درمانگاه های عمومی و تخصصی و مراکز جراحی محدود صورت گرفت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به فعالیت مراکز پیراپزشکی و موسسات گفت: در طول این مدت ۱۲۲ مورد بازرسی از این مراکز انجام و ۵۲ مورد نیز بازرسی از مراکز مشاوره و دفاتر کار مامایی و زنان نیز انجام شده است.

دکتر پرهام گفت: طی این مدت ۹۸ مورد ارجاع به کمیسیون ماده ۱۱ و ۱۹ مورد نیز ارجاع تخلفات پزشکی به سازمان نظام پزشکی استان صورت گرفت و ۳۶ مورد نیز معرفی به دادگاه انجام شد.

وی با اشاره به فعالیت سامانه ۱۹۰ گفت: همشهریان می توانند در صورت مشاهده هرگونه مشکل با شماره ۱۹۰ تماس گرفته و گزارش خود را ارائه دهند که در شش ماهه اول امسال، ۱۲۲ مورد شکایت ثبت شده در این سامانه، رسیدگی شده است.

 

بیشتر بخوانید: