استاندار قم: به افتتاح هر چه سریع‌تر بیمارستان مادر قم نیاز داریم
استاندار قم: به افتتاح هر چه سریع‌تر بیمارستان مادر قم نیاز داریم

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، بهرام سرمست ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، بر لزوم عمل به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا تأکید و اظهار داشت: پایانه‌های مسافربری بایستی رعایت کامل پروتکل‌ها […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، بهرام سرمست ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، بر لزوم عمل به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا تأکید و اظهار داشت: پایانه‌های مسافربری بایستی رعایت کامل پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌های ستاد کرونا را داشته باشند اما در این خصوص عملاً اتفاق خاصی نیفتاده است.

استاندار قم سپس به رتبه استان از نظر تعداد ابتلا و بستری در مقایسه با سایر استان‌ها اشاره و ابراز کرد: قرار گرفتن استان قم در رتبه ۲۴ میزان ابتلا و بستری، حاکی از قاطعانه‌تر بودن میزان نظارت‌ها و برخوردها در استان بوده و استان‌های دیگر در سایه این کم‌توجهی‌ها رتبه‌های یک تا بیست‌وچهار را کسب کرده‌اند.

تهیه اتومبیل مخصوص حمل واکسن کرونا در قم به ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داردآخرین وضعیت تزریق واکسن کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد؛ ۱۹۰۰ نفر به صورت کامل واکسینه شدنداستان مرکزی با دو جبهه کرونا و آلودگی هوا در حال مبارزه است

وی با تأکید بر اینکه سیاست یک بام و دوهوا در خصوص بانک‌ها جواب نمی‌دهد، تصریح کرد: باید یک بسته پیشنهادی ارائه و دستگاه‌ها ملزم به ارائه سه خدمت خود به‌صورت الکترونیکی هستند؛ بانک‌ها هم موظف به ارائه حداکثری خدمات الکترونیکی بوده و اینکه خدمات الکترونیکی را موکول به مراجعه حضوری کنیم قابل‌قبول نیست.

سرمست به دورقمی شدن تعداد فوتی‌های استان طی روزهای اخیر اشاره و تأکید کرد: موج چهارم کرونا بسیار سهمگین بوده و نیازمند رعایت بیشتر پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی از سوی مردم هستیم.

استاندار قم خاطرنشان کرد: از مردم که طی این چهارده ماه محدودیت‌های کرونایی را تحمل کرده‌اند و همچنین از تمامی دستگاه‌های ناظر که بر رعایت کامل پروتکل‌ها نظارت بیشتری داشته‌اند قدردانی می‌کنیم؛ امیدواریم اتخاذ تمامی این تدابیر منجر به کاهش تعداد مبتلایان و فوتی‌ها شود.

وی با اشاره به نظارت‌هایی که از سوی بازرسان و مرکز بهداشت بر رعایت پروتکل‌ها صورت می‌گیرد، گفت: مواردی که میزان رعایت آن‌ها ۷۰ درصد است به‌هیچ‌وجه قابل‌قبول نبوده و بالای ۹۰ درصد را انتظار داریم و پایین‌تر از ۷۰ درصد شایسته توبیخ و توضیح قانونی است.

سرمست اضافه کرد: هم‌زمان که نظارت‌ها را در اماکن مختلف تشدید می‌کنیم ازنظر اطلاع‌رسانی نیز باید به اقناع افکار عمومی برسیم؛ ازجمله مواردی که سلامتی مردم را به خطر می‌اندازد عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و تجمعات است.

استاندار قم ادامه داد: این مسئله فرقی نمی‌کند در یک فضای معنوی و اماکن مقدس و یا در یک مکان عمومی اتفاق بیفتد؛ بلکه تمامی تدابیر، رعایت محدودیت‌ها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی باید به‌صورت جدی از سوی دستگاه‌ها انجام و پیگیری شود.

 گام پنجم طرح شهید سلیمانی باید با جدیت دنبال شود 

وی با تأکید بر اینکه باید گام پنجم طرح شهید سلیمانی با جدیت دنبال شود به آغاز واکسیناسیون در استان قم اشاره و عنوان کرد: این کار طبق زمان‌بندی و بر اساس دستورالعمل در حال انجام است و هر نیازمندی که این امر مهم نیاز داشته باشد باید پیش‌بینی و عملیاتی شود؛ به‌ویژه تهیه و تدارک یک ماشین مخصوص حمل واکسن باید با جدیت پیگیری شود.

سرمست در ادامه افتتاح بیمارستان مادر در شرایط حال حاضر را یک ضرورت دانست و تأکید کرد: شاید اگر دیر به فکر بیفتیم و پیش‌بینی‌های لازم را نداشته باشیم نیاز به تخت سیار بیمارستانی پیدا کنیم؛  بنابراین افتتاح این بیمارستان را در دستور کار قرار می‌دهیم و از سوی مسئولان مربوطه پیگیری‌های جدی صورت گیرد تا شاهد افتتاح هر چه زودتر این بیمارستان باشیم.

استاندار قم همچنین در خصوص نحوه و کیفیت برگزاری مراسمات لیالی قدر گفت: منتظر وصول دستورالعمل ستاد ملی کرونا هستیم و در سایه گفت‌وگوها و جلساتی که بوده مطالب منعکس‌شده و برای هفته آینده شرایط را ابلاغ خواهیم کرد.

وی در پایان‌بر لزوم بهره گرفتن از ظرفیت خیرین در طرح مواسات و همدلی به‌ویژه در ماه مبارک رمضان تأکید و خاطرنشان کرد: این موضوع باید در مساجد در دستور کار قرار گیرد و مسئولان استانی باید ظرف هفته آینده نشست و جلسه‌ای با خیرین فعال در طرح مواسات برگزار و از اقشار کم برخوردار جامعه دستگیری کنند.