تهیه اتومبیل مخصوص حمل واکسن کرونا در قم به ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
تهیه اتومبیل مخصوص حمل واکسن کرونا در قم به ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، مرتضی حیدری ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران استان در سالن کرامت استانداری، به فعالیت طرح شهید سلیمانی در گام پنجم اشاره و اظهار داشت: این طرح در کمیته حمایت در محلات مشغول فعالیت بود اما […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، مرتضی حیدری ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران استان در سالن کرامت استانداری، به فعالیت طرح شهید سلیمانی در گام پنجم اشاره و اظهار داشت: این طرح در کمیته حمایت در محلات مشغول فعالیت بود اما بنا به دستورات جدید، فعالیت خود را از نو آغاز کرده است تا به امید خدا و کوشش بیشتر نسبت به مهار ویروس اقدام کنیم.

فرماندار قم  تداوم فعالیت طرح شهید سلیمانی را مستلزم همکاری تمامی نهادها و دستگاه‌های اجرایی دانست و ابراز کرد: دستگاه‌های مختلف می‌توانند با اختصاص وسیله نقلیه با وسعت بیشتر به مرکز بهداشت، در این طرح همکاری لازم را داشته باشند.

وی بابیان اینکه مرکز بهداشت نسبت به میزان واکسینه کردن شهر قم رفته است، گفت: به‌مرورزمان واکسیناسیون یک بحث جدی می‌شود که احتیاج به تجهیز و آگاه‌سازی دارد، یک‌قدم این است که هلال‌احمر و اعضای قرارگاه را آموزش دهیم که به مراکز بهداشت سلامت بروند.

کرونای انگلیسی در کل استان قم در حال گسترش استمرگ‌ومیرهای کرونایی در قم دو رقمی شد / ایجاد تخت‌های موقت در پنج بیمارستانشیوع کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۶.۷ رسید

حیدری ادامه داد: مشکل دیگر نداشتن وسیله مخصوص حمل و نگه‌داری واکسن است که تهیه و آن نیازمند یک و نیم میلیارد تومان اعتبار است که باید  از هر منبعی که امکانش هست آن را تهیه کنیم.

فرماندار قم به راه‌های تأمین اعتبار وسیله مخصوص حمل و نگه‌داری واکسن کرونا اشاره و عنوان کرد: این کار می‌تواند از طریق تملک دارایی‌ها، منابعی که رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان می‌تواند پیشنهاد دهد و یا خیرین سلامت انجام شود.

وی افزود: به خاطر ضرورت این مسئله حداقل در یک ماه آینده واکسیناسیون را در سطح استان فراگیر کنیم و اگر در روستاها واکسیناسیون فراگیر نشود با مشکل روبرو می‌شویم.

حیدری در ادامه به رعایت ۵۰ درصدی پروتکل‌های بهداشتی در روز بازارها اشاره و تأکید کرد: آنچه توقع می‌رود تعطیلی این مراکز است؛ همچنین باید از ورود وسایط نقلیه غیربومی جلوگیری و اجازه داده نشود که این‌ها برای خرید بیایند.

فرماندار قم در پایان اذعان کرد: این ویروس به‌عنوان یک پدیده خارجی معرفی‌شده و این ویروس را با عناوین مختلف در حوزه اطلاع‌رسانی اعلام می‌کنیم، درواقع این ویروس یک بلای آسمانی بوده و باید آن را در میان مردم جا بیندازیم و میزان بازدارندگی آن را در میان مردم بالا ببریم.

 برخورد سازمان تبلیغات پیرامون برپایی نماز جماعت در مساجد دوپهلو است/اقامه نماز جماعت در ۷۰ درصد مساجد قم 

 یونس عالی پور نیز در این جلسه برگزاری برنامه‌های فرهنگی و نماز جماعت در بوستان‌ها به‌جای مساجد را موردتوجه قرارداد و اظهار داشت: به‌طورکلی ممنوعیت تجمعات در ستاد کرونا مدنظر بوده و کلاً با انجام این برنامه‌ها مخالفت شد.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم ابراز کرد: به دلیل وضعیت قرمز کرونایی، برگزاری نماز جماعت‌ها در حرم مطهر و اماکن مقدس ممنوع بوده و ده‌ها برنامه حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) و  مسجد جمکران تعطیل‌شده است.

وی بابیان اینکه از تجمعاتی که ناخواسته انجام می‌شود جلوگیری به‌عمل‌آمده است به نحوه فعالیت مساجد در شرایط قرمز کرونا اشاره و اظهار کرد: بخشی از فعالیت مساجد تعطیل‌شده و حدود ۳۰ درصد مساجد کاملاً رعایت پروتکل‌های بهداشتی را داشته‌اند.

عالی پور از برپایی نماز جماعت در ۷۰ درصد مساجد استان خبر داد و گفت: شاید بتوان گفت سازمان تبلیغات اسلامی اعتقادی به عدم برگزاری نماز جماعت در مساجد نداشته و در این زمینه دوپهلو برخورد می‌کند.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم در پایان خاطرنشان کرد: آمار حاکی از آن است که رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در بسیاری از مساجد که برنامه دارند خیلی خوب و مطلوب بوده است اما ستاد ملی کرونا، با اصل برگزاری آن مخالف است.

همچنین در بخشی از این جلسه، رئیس اتاق اصناف قم به ارائه گزارشی از نحوه فعالیت صرافی‌ها و ازدحام جمعیت در این اماکن باوجود شرایط قرمز کرونایی پرداخت و افزود: باید گفت باشگاه‌ها و اماکن ورزشی غیر صنفی هستند و در این زمینه اتاق اصناف نمی‌تواند ورود کند.

احمدلو به انتظار مشتری‌ها در بانک‌ها با توجه به کاهش کارمندان اشاره و ابراز کرد: به علت نبود نیرو مشتری‌ها مدت‌زمان زیادی را منتظر راه افتادن کارشان می‌مانند.